Dow Jonesův index vzrostl o 0,40 procenta a skončil na 24.922,68 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 přidal 0,64 procenta na 2713,06 bodu, index technologického trhu Nasdaq Composite si připsal 0,84 procenta a den uzavřel na hodnotě 7065,53 bodu.
Zápis z posledního zasedání Fedu ukázal, že centrálním bankéřům dělá starost nízká inflace. Očekávají však, že nedávno schválená daňová reforma podpoří ekonomiku.
Příznivá pro finanční trhy byla i dnešní statistika. Výdaje ve stavebnictví vzrostly v listopadu o 0,8 procenta na nový rekord, k čemuž přispěl růst soukromých investic do bytových i nebytových projektů. Aktivita ve zpracovatelském sektoru v USA podle organizace ISM v prosinci rostla mnohem rychleji, než se čekalo.
Technologický sektor táhl hlavně růst akcií firem Alphabet, IBM a výrobců čipů. Dílčí index S&P technologického sektoru zpevnil o jedno procento, loni byl s růstem o 37 procent sektorem s nejlepším výkonem. Posilovaly také energetické a zdravotnické společnosti, dolů naopak zamířily akcie společnosti Intel po zprávě, že její procesorové čipy mají konstrukční vadu, informovala agentura Reuters.
Dolar na devizových trzích posiloval díky statistice a zápisu ze zasedání Fedu. Zveřejněné informace potvrdily názor, že úroky v USA letos dál porostou. Navzdory dnešnímu oživení jsou ale investoři ve výhledu vývoje kurzu dolaru na nejbližší dobu skeptičtí. Upozorňují, že očekávaný další růst úroků v USA již trh do kurzu dolaru promítl.
Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, v době závěru obchodování na burzách v USA přidával asi 0,4 procenta na 92,19 bodu. Dolar k euru dolar si připisoval 0,4 procenta na 1,2011 USD, k japonskému jenu pak 0,2 procenta na 112,45 JPY. Euro k jenu ale 0,2 procenta ztrácelo a nacházelo se na 135,07 JPY.