\"Posuzované spojení soutěžitelů nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže v oblasti výroby zápustkových výkovků, ani v oblasti velkoobchodního prodeje dlouhých výrobků z ocel. Velikost tržních podílů spojujících se soutěžitelů se v důsledku spojení nezmění,\" uvedl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Rozhodnutí dosud není pravomocné.
Moravia Steel navýšila svůj obchodní podíl v kovárně na 66 procent. Menšinovým spoluvlastníkem zůstává Čestmír Vančura. \"Zvýšení podílu společnosti Moravia Steel je logickým vyústěním dlouholeté spolupráce a znamená posílení pozice v tomto specializovaném segmentu,\" řekla dnes ČTK tisková mluvčí kovárny Kateřina Martykánová.
Kovárna nedávno uvedla, že chystá rozšíření výrobních prostor. Již loni kvůli tomu koupila prostory o rozloze 5000 metrů čtverečních v bývalém baťovském průmyslovém areálu v centru Zlína, kde firma sídlí.
Kovárna loni oslavila 25 let existence. Její produkce i tržby rostou, předloni prodala rekordních 18.500 tun výkovků, měla rekordní tržby 1,05 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o 3,5 procenta. Na začátku byla kovárna spíše výrobní dílnou.
Firma se specializuje na tváření a obrábění výkovků především pro automobilový průmysl, manipulační techniku a hydraulické motory, vyvíjí a vyrábí díly pro koncerny Bosch, Scania, ZF Group, Poclain Hydraulics či Kion.
Do skupiny Moravia Steel miliardáře Tomáše Chrenka patří řada firem, například Třinecké železárny nebo kyjovská šroubárna.