Už bylo řečeno, že se dodávají jako hotový výrobek, jehož instalací zvýšíme výšku místnosti řádově v milimetrech. Instalaci topné rohože si můžeme snadno představit jako pokládku nového koberce: stačí rozvinout roli, případně ji napojit nebo zkrátit, a prostřednictvím elektrikáře zapojit do systému. Rohož je složena z nosného, tepelně odolného materiálu, který nese vlastní topné kabely. Výkon rohože je třeba přizpůsobit finální podlahové krytině - například u dlaždic se pohybuje v rozmezí 100 až 160 W/m2. Jediným požadavkem na podlahovou krytinu ukládanou na topné rohože je její tepelný odpor, který by neměl přesáhnout hodnotu 0,18 m2KW-1, jinak by vytápění nebylo efektivní.
Kromě již zmíněné snadné instalace je výhodou tenkých rohoží také skutečnost, že je lze pohodlně "skrýt" pod vrstvu lepidla, případně vyrovnávací stěrky, takže teplo se distribuuje do podlahové krytiny s minimálním zpožděním a tepelnou ztrátou.
Topné rohože jsou primárně určeny pro vytápění jednotlivých místností, zejména kuchyní a sociálního zázemí. Ideální jsou pro koupelny, kde mohou zcela nahradit běžné radiátory, takže kromě tepelné pohody získáme i další prostor, který by radiátory jinak zabíraly a kterého se v malých místnostech často nedostává. Také v nízkoenergetických domech mohou fungovat jako rychle reagující záložní energetický zdroj použitelný v případě, že primární zdroj energie, například tepelné čerpadlo, nestačí krýt momentální tepelnou potřebu.