Smlouva, podepsaná minulý týden v pátek, vyvolala v Bulharsku značné pochybnosti, zda tak malý podnik jako je Inercom je schopen financovat a řídit strategicky důležité energetické provozy. Nedůvěru také vyvolaly nejasnosti, z jakých zdrojů firma získala tak velké peníze, které byly k nákupu nutné.
Varbakovová uvedla, že Borisov chce nad prodávanými bulharskými aktivitami české energetické skupiny mít plnou kontrolu kvůli jistotě koncových odběratelů energie. Řekla také, že je ochotna vyjít premiérovi vstříc, ale nejdříve musí jednat s prodejcem o úpravě smlouvy. Proto také hodlá odjet do Česka a s představiteli ČEZ o tom jednat.
\"Pokud to uklidní konečné spotřebitele, ano, jsem ochotná souhlasit, aby se bulharský stát na smlouvě podílel, a jsem ochotna převést svůj kontrakt, pokud s tím prodejce bude souhlasit,\" prohlásila podle zpravodajského serveru Novinite.
Bulharský ministr financí Vladislav Goranov, který se ranní schůzky Borisova a Varbakovové rovněž zúčastnil, řekl, že prodej nebude dokončen, dokud se vše nevyřeší. Vláda podle něj dala jasně najevo, že chce být do kontraktu s ČEZ nějakým způsobem zapojena.