Na konci března sháněli zaměstnavatelé na Vysočině 8634 nových pracovníků, od února nabídku zvýšili o 91 pozic. Nejvíc lidí postrádají firmy na Pelhřimovsku, kde je zároveň nejnižší nezaměstnanost v kraji. Volných pozic je v tomto okrese 2068, ale lidí bez práce pouze 907. Druhý nejvyšší počet pracovníků hledají firmy na Jihlavsku, volných míst měly koncem března 1954. V každém ze zbývajících tří okresů Vysočiny je k dispozici více než 1500 pracovních nabídek.
Nezaměstnanost se v březnu snížila ve všech částech kraje. Nejvýraznější pokles, shodně o půl procentního bodu, zaznamenaly okresy Třebíč a Žďár nad Sázavou. Na Jihlavsku a na Havlíčkobrodsku klesla nezaměstnanost o tři desetiny procentního bodu a na Pelhřimovsku o dvě desetiny procentního bodu.
Lidí bez práce na Vysočině letos ubývá od února, kdy se nezaměstnanost snížila o dvě desetiny procentního bodu. Na přelomu minulého a letošního roku nezaměstnaných přibývalo. Na konci března byla ale situace příznivější než ve stejné době před rokem, kdy nezaměstnanost v kraji činila 4,5 procenta a v evidenci úřadu práce bylo vedeno 15.399 osob, tedy o 3648 víc než letos. Volných pracovních míst před rokem úřad práce na Vysočině evidoval zhruba 6300.
V porovnání s republikovým průměrem byla nezaměstnanost na Vysočině koncem minulého měsíce nižší o jednu desetinu. Vyšší podíl nezaměstnaných než Vysočina mělo pět krajů.