Globální nabídka akcií bude směřovat k institucionálním investorům v Británii i v dalších zemích mimo USA. Celkově by se měly obchodovat akcie odpovídající čtvrtině základního kapitálu společnosti. Avast plánoval primární nabídku akcií (IPO) již v roce 2012, kvůli podmínkám na trhu však od plánu ustoupil.
Bezpečnostní produkty Avastu využívalo loni v prosinci 435 milionů zákazníků, z toho 290 milionů na PC a zbytek na mobilních zařízeních. Téměř polovina uživatelů je v Evropě, Středním východě a v Africe a třetina v Americe.
Avast loni zvýšil konsolidované výnosy o 91 procent na 653 milionů dolarů. Proti zisku 25 milionů USD v roce 2016 se ale loni ponořil do ztráty 34 milionů dolarů. provozní zisk vzrostl čtyřnásobně na 124 milionů USD.
Podíl 46 procent ve firmě Avast v současnosti drží jeho zakladatelé, 29 procent má investiční společnost CVC Capital Partners sídlící v Lucembursku, zaměstnanci a management vlastní 18 procentní podíl.
Avast celosvětově zaměstnává 1600 lidí, z toho zhruba tisíc v Česku, konkrétně v Praze a v Brně. Pobočky má v 15 zemích včetně USA, Japonska nebo Ruska. Mezi nejvýznamnější trhy společnosti patří USA, Brazílie, Francie, nebo rychle rostoucí Indie.
Avast založili už v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Firma je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení a v současnosti se řadí ke světové špičce. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG. Avast je podle tržeb druhou největší světovou antivirovou firmou za společností Symantec. K největším firmám v oboru se řadí i společnost Eset s centrálou v Bratislavě, která má přes 110 milionů uživatelů.
Své akcie z českých firem v Londýně v minulosti upisovala nebo obchodovala například těžební firma NWR, výrobce léků Zentiva nebo skupina Stock Spirits, do které patří i Stock Plzeň.