Proto hovoříme-li o konkrétní bezpečnostní třídě dveří, pak minimálně stejné, ale raději o stupeň vyšší zatřídění než dveřní křídlo musí splňovat všechny prvky včetně eventuálního prosklení, nadsvětlíku a podobně.
Bezpečnostní zárubní se rozumí profiovaný a v místech uzamykacích bodů zesílený ocelový rám s kotevními čepy, které nedovolují jeho vytržení ze zdi. Rizikovým místem jsou také závěsy, které musí být rovněž zesílené a jištěné - uvědomme si, že na nich spočívá hmotnost minimálně několika desítek, ale nezřídka i více než sta kilogramů. Důležitou součástí dveří je kování, což znamená klika, koule či madlo, a to v možných kombinacích vnějšího a vnitřního prvku, a také z obou stran osazovaný krycí štít, který chrání zámkovou vložku (v bezpečnostním provedení je i vnější štít připevňován z interiérové strany dveří). A co se týká eventuálního prosklení, pak se musí jednat jak o speciální bezpečnostní sklo, tak o jeho speciální osazení.
Nevyplácí se podceňovat roli doplňkových opatření - zástrče, zajišťovacího řetízku, panoramatického kukátka, domácího telefonu, videotelefonu a dalších. Všechny tyto zdánlivé zbytečnosti snižují bezpečnostní rizika v čase přítomnosti některého z příslušníků domácnosti a tím obvykle i za situace, kdy jsou dveře odemčeny a jistí je pouze západka kliky.
Přestože existuje rozměrově typizovaná produkce, je vždy lepší nechat si vyrobit dveře přesně na míru dveřního otvoru, bez případných milimetrových odchylek či jejich komplikovaného přizpůsobování nerovnostem podlahy. A mějme také na paměti, že spolehlivou funkci nezaručí jen sám kvalitní výrobek, ale také jeho profesionální osazení autorizovanou montážní firmou.