Rozdělení německé Innogy se prý obejde bez nuceného propouštění

11.05.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Düsseldorf (Německo) 11. května (ČTK) - Plánované rozdělení německé energetické společnosti Innogy mezi mateřskou firmu RWE a konkurenta E.ON se uskuteční bez nuceného propouštění zaměstnanců. Vyplývá to podle agentury Reuters z rámcové dohody, která dnes byla uzavřena mezi Innogy, RWE, E.ON a odbory. Společnost E.ON již dříve upozornila, že v rámci transakce počítá se zánikem až 5000 pracovních míst. Innogy působí také v České republice.

RWE vlastní ve společnosti Innogy podíl 76,8 procenta. E.ON a RWE se na rozdělení Innogy dohodly v březnu - E.ON v rámci dohody získá podíl RWE v Innogy, RWE si nicméně ponechá aktivity Innogy v odvětví obnovitelných zdrojů energie a získá rovněž aktivity E.ON v tomto sektoru. E.ON pak bude vlastnit aktivity Innogy v oblasti energetických sítí.

Dosažení rámcové dohody je podle agentury Reuters důležitým krokem k realizaci této složité transakce. Vedení Innogy ve čtvrtek vyjádřilo pochybnosti, zda je plán spravedlivý pro zaměstnance a menšinové akcionáře podniku. \"Mimořádně silně nás znepokojuje, že rušení pracovních míst plánované firmou E.ON bude prováděno jednostranně v neprospěch zaměstnanců Innogy,\" uvedl ve čtvrtečním sdělení generální ředitel Innogy Uwe Tigges.

Budoucnost aktivit Innogy v České republice zatím zůstává nejistá. Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka dnes oznámila, že ve čtvrtek podala nabídku na převzetí všech aktivit Innogy v ČR.

Německý list Handelsblatt navíc minulý měsíc uvedl, že o převzetí českých aktivit Innogy má zájem australská investiční skupina Macquarie. Ta už vlastní téměř 50 procent firmy Innogy Grid Holding, která se zabývá distribucí plynu v ČR. Podle RWE by případný prodej aktivit Innogy v České republice neohrozil dohodu o rozdělení podniku s E.ON.

Skupina Innogy zajišťuje v České republice dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků. Firma provozuje 65.000 kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a patří mezi největší tuzemské prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic. Skupina v Česku zaměstnává přes 4000 lidí.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK