Zprávu o investicích vypracoval parlamentní výbor pro audit životního prostředí a vychází z údajů Bloomberg New Energy Finance. Vyvolává tak obavy, zda si země udrží vedoucí postavení ve větrné energii a zda splní klimatické cíle po vystoupení z Evropské unie.
\"V čisté energii, dopravě, vytápění a průmyslu potřebujeme investice za miliardy liber, abychom splnili naše cíle z hlediska emisí uhlíku,\" uvedla šéfka výboru Mary Creaghová. \"Dramatický pokles investic ohrožuje schopnost vlády splnit právně závazné cíle v oblasti klimatických změn,\" dodala.
Podle britského ministerstva pro podnikání je Británie světovým lídrem ve snižování emisí uhlíku. Zhruba 50 procent elektřiny v Británii pochází z nízkouhlíkových zdrojů. Do roku 2021 chce ministerstvo investovat do inovací spojených s nízkými emisemi uhlíku 2,5 miliardy liber (73 miliard Kč).
Významným poskytovatelem úvěrů pro zelené projekty je Evropská investiční banka (EIB). Ta však od hlasování o vystoupení Británie z EU omezila v Británii činnost. Země také nedávno prodala svou státní banku Green Investment Bank australské investiční bance Macquarie. Parlamentní výbor doporučil, aby vláda vydala státní zelené dluhopisy, kterými by získala další peníze na environmentální projekty.