Investice klesají od roku 2015, kdy dosáhly rekordních 439,5 miliardy dolarů. Pokles v USA je v souladu s mezinárodním trendem, je však mnohem výraznější. Podle dubnové zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se zahraniční investice celosvětově snížily o 18 procent. K poklesu ve Spojených státech OECD poznamenala, že investoři zřejmě čekali na Trumpovu daňovou reformu. Pokud je to pravda, znamenalo by to, že po schválení daňové reformy loni v prosinci by se letos investice měly opět zvýšit, upozornila agentura DPA. Nicméně někteří investoři už oznámili, že budou kvůli Trumpově celní politice opatrní.
Trump zahájil obchodní spory s řadou zemí, včetně Číny, Kanady či Evropské unie, což by mohlo mít dopad na zahraniční investice. Z jednotlivých zemí nejvíce investovala v USA Kanada, a to 66,2 miliardy USD. Následovaly Británie, Japonsko a Francie. Celá EU pak měla na nových investicích loni podíl 40 procent.
Z jednotlivých odvětví pak nejvíce, až 40 procent, nových přímých investic přilákal zpracovatelský sektor. V rámci zpracovatelského sektoru byl největší zájem o výrobu potravin. Velké byly investice také v oblasti informací, realit, pronájmu a leasingu.