Očištěný EBITDA je upravený o mimořádné položky, vliv devizových kurzů a příjmy příštích období. Čistý zisk činil 160,2 milionu USD ve srovnání se ztrátou 51,6 milionu USD ve stejném období loni.
Očištěné příjmy, které nezahrnují vliv směnných kurzů a jsou upravené o prodané aktivity, stouply o 8,5 procenta na 394,3 milionu USD. Příjmy v divizi spotřebitelských počítačů pak vzrostly o 13 procent na 281 milionů USD.
\"Při pohledu do budoucna jsme přesvědčeni, že můžeme nadále realizovat strategii, kterou jsme nastínili při primární nabídce akcií, a jsme na cestě k dosažení celoročního výhledu růstu příjmů vysokým jednociferným procentním tempem a mírného zlepšení marže EBITDA,\" uvedl v prohlášení zaslaném ČTK generální ředitel Vincent Steckler.
Avast letos v květnu vstoupil na akciovou burzu v Londýně. Nabídková cena ohodnotila celý podnik na zhruba 2,4 miliardy liber (69 miliard Kč) a nabídka byla jednou z největších primárních emisí akcií technologické firmy na londýnské burze vůbec. Firma plánovala primární nabídku už v roce 2012 ve Spojených státech, ale kvůli podmínkám na trhu od plánu ustoupila.
Avast celosvětové zaměstnává zhruba 1600 lidí, z toho asi 1000 v České republice, konkrétně v Praze a v Brně. Pobočky má v 15 zemích včetně USA, Japonska či Ruska. Mezi nejvýznamnější trhy patří USA, Brazílie, Francie, nebo rychle rostoucí Indie.
Bezpečnostní produkty Avastu loni v prosinci využívalo asi 435 milionů zákazníků, z toho 290 milionů na osobních počítačích, zbytek na mobilních zařízeních. Téměř polovina uživatelů je v Evropě, na Blízkém východě a v Africe, třetina v Americe.
Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, firma je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG. Avast je podle tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za společností Symantec.