Michael Kors převezme všechny akcie Versace a platit bude kombinací hotovosti, dluhu a svých akcií. Michal Kors Holdings se zároveň přejmenuje na Capri Holdings.
Američané plánují zvýšit počet prodejen na 300 z aktuálních 200. Chtěli by také zdvojnásobit obrat na dvě miliardy dolarů, čehož hodlají docílit mimo jiné zvýšením podílu obuvi a doplňků. Ze současných 35 procent by měla tato kategorie zboží nově činit 60 procent obratu.
Legendární italskou módní značku založil v roce 1978 Gianni Versace, který byl před 21 lety zavražděn. Rodinnou firmu od té doby vedla jeho sestra a múza Donatella, zastávala dvojí funkci hlavní návrhářky a zástupkyně šéfa společnosti. Jak ona, tak její bratr Santo a dcera Allegra by měli působit ve společnosti i po prodeji.
Po smrti Gianniho čekaly firmu těžší časy, problémy jí připravil pokles poptávky v období hospodářské krize. Versace zavedl úsporná opatření a po celém světě rušil pracovní místa. Nyní se stejně jako jiné luxusní módní značky těší z asijského boomu, poptávka je silná hlavně v Číně. Loni firma hospodařila se ziskem 15 milionů eur (384 milionů Kč), obrat se vyšplhal na 686 milionů eur. Versace čelí konkurenci rivala Louis Vuitton, který patří francouzskému luxusnímu koncernu LVMH, a dalším luxusním módním značkám jako je Gucci nebo Prada.
Michael Kors je také znám jako žádaná značka, i když méně exkluzivní a méně drahá, a tedy šíře dostupná. Firma proslulá především svými koženými taškami se netají ambicí proniknout do luxusnějšího segmentu. Loni koupila za 1,2 miliardy dolarů britského výrobce extravagantní obuvi Jimmy Choo.
Skalní fanoušci italské firmy známé svým logem s hlavou Medúzy a nápadnými leopardími vzory s prodejem Versace do amerických rukou nesouhlasí. Když byly v pondělí zveřejněny spekulace, že novým majitelem se stane Michael Kors, zaplavily Donatelliny účty na sociálních médiích výzvy, ať firmu neprodává.