Dow Jonesův index odepsal 3,15 procenta na 25.598,74 bodu, zatímco širší index S&P 500 klesl o 3,29 procenta na 2785,67 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite ztratil dokonce 4,08 procenta a obchodní den uzavřel na hodnotě 7422,04 bodu.
Nejvyšší ztráty zaznamenaly technologie v čele se společnostmi Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Google. Od začátku měsíce již technologické firmy klesly o téměř šest procent, což je jejich nejvýraznější ztráta od srpna 2015. Následovaly energetické firmy, což je reakce na hurikán Michael, kvůli němuž byla omezena těžba ropy v části Mexického zálivu. Ztrácely ale také akcie výrobců luxusních doplňků, jako je Tiffany, Michael Kors a Tapestry, kde zapůsobily obavy ze snížení poptávky z Číny.
Reportér CNBC na twitteru citoval jednoho z úředníků Bílého domu, podle kterého je dnešní propad jen technickou korekcí po prudkém růstu. Trh je jinak zdravý a americká ekonomika zůstává silná, řekl. O propadu na burze byl podle CNBC informován i prezident Trump.
Všechny tři indexy se v období od 30. srpna do 3. října dostaly na nové rekordy, a to navzdory eskalaci obchodního sporu mezi USA a Čínou. Nejnovější varování Mezinárodního měnového fondu (MMF) ohledně zpomalení růstu globální ekonomiky, na kterou může mít negativní dopad růst cel, ale zasáhlo důvěru v akciový trh, poznamenala agentura Reuters.
Jednotná evropská měna euro dnes na devizovém trhu posílila, zejména díky naději na brzké uzavření dohody o vystoupení Británie z Evropské unie. Ze stejného důvodu zpevnila i britská libra. Růst eura však částečně zbrzdily obavy o udržitelnost italských veřejných financí. Dolar naopak oslabil ke koši měn, přestože výnosy dluhopisů americké vlády se drží na mnohaletých maximech.
Euro vůči dolaru posílilo o 0,2 procenta na 1,1517 USD, k japonskému jenu ale o 0,3 procenta oslabilo a sestoupilo na 129,49 JPY. Dolar k jenu klesl o půl procenta na 112,43 JPY. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, klesl o 0,1 procenta na 95,55 bodu.