Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 ztratil 3,89 procenta a obchodování uzavřel na hodnotě 22.590,86 bodu. Index šanghajské burzy Shanghai Composite se propadl dokonce o 5,22 procenta na 2583,46 bodu a je nejníže od roku 2014. Hlavní index hongkongské burzy Hang Seng odepsal 3,21 procenta na 25.349,22 bodu. Ztrátám se nevyhnuly ani burzy v Jižní Koreji či Austrálii.
Akcie ve Spojených státech ve středu prudce oslabily, hlavní indexy odepsaly více než tři procenta a zaznamenaly nejvyšší denní propad za osm měsíců. Investoři se zbavovali růstových titulů v čele s technologickými společnostmi, kde byly ztráty ještě výraznější.
Jednou z hlavních příčin prudkého poklesu cen akcií je rychlý růst výnosů amerických státních dluhopisů. Například obligace se splatností deset let, které jsou považovány za ukazatel vývoje firemních dluhů i vývoje sazeb hypoték, se dostal nad 3,2 procenta.
Americký prezident Donald Trump ve středu v reakci na výprodej akcií znovu kritizoval americkou centrální banku (Fed). Její postupné zvyšování úrokových sazeb označil za chybu a prohlásil, že růst sazeb je příliš rychlý. \"Myslím, že se Fed zbláznil,\" řekl Trump. Jeho slova vyvolávají na trzích značné obavy o nezávislost centrální banky.
Na devizových trzích dnes oslabuje dolar, který je obvykle vnímán jako bezpečný přístav v dobách politické a ekonomické nejistoty. Jeho pokles je tedy pro obchodníky poněkud překvapivý. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, dopoledne odepisoval 0,2 procenta na 95,25 bodu.