Eck vystudoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze, dále pracoval na ministerstvu zemědělství a na Státním zemědělském intervenčním fondu. Expertní poradenství poskytoval také ministerstvu zemědělství na Slovensku a v Chorvatsku.
Ministerstvo zemědělství letos informovalo, že plánuje na příští rok zvýšit rozpočet PGRLF o 115 milionů korun. Peníze půjdou na rozšíření zemědělského pojištění u větších podniků, dosud o některé pojištění mohly žádat jenom malé a střední firmy. Podle ministerstva má jít o první krok v přípravě na Fond těžko pojistitelných rizik. V něm by do budoucna měli mít zemědělci možnost krýt se před riziky, které nepokrývají standardní pojistky, tedy například jarní mrazy u některých komodit nebo sucho.
Nekulu přivedl do fondu bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), vyměnil tak Zdeňka Karbana. Nekula dříve působil v dozorčí radě Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP).
Jedním z důležitých Eckových úkolů bude příprava fondu těžko pojistitelných rizik, o jehož tvorbě se mluví už déle než desetiletí. Bývalý ministr zemědělství Jiří Milek (za ANO) dříve uvedl, že by měl začít fungovat od roku 2020. Do něj přispívající zemědělci by měli možnost získat odškodnění za klimatické jevy, proti kterým se běžně nepojišťuje, jako je například právě dlouhotrvající sucho.
PGRLF je akciovou společností, ve které 100 procent akcií vlastní Česká republika. Práva jediného akcionáře zajišťuje ministerstvo zemědělství.