V tunách se těžba zvýšila na 48,262 milionu ze 46,478 milionu tun v září. Vývoz přes ropovody vzrostl o 5,8 procenta na 4,526 milionu barelů denně.
Těžba ropy v Rusku je tak nyní o 460.000 barelů denně vyšší, než kolik zemi stanovuje dohoda o omezení těžby dojednaná v prosinci 2016 s Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC). V té se Rusko zavázalo k těžbě 10,947 milionu barelů denně. Letos v červnu se účastníci ujednání shodli, že budou plnit svůj závazek na 100 procent, když předtím těžili výrazně méně. Ke zvýšení těžby je přiměly vysoké ceny ropy kvůli očekávaným nižším dodávkám po zavedení sankcí vůči Íránu.
OPEC podle průzkumu agentury Reuters v říjnu zvýšil těžbu na maximum od roku 2016. Růst těžby ve Spojených arabských emirátech a v Libyi překonal pokles dodávek z Íránu kvůli blížícím se americkým sankcím.
Těžba Rosněfti se minulý měsíc zvýšila proti září o půl procenta na čtyři miliony barelů denně. Rosněfť, která je podle objemu produkce největším veřejně obchodovaným těžařem ropy na světě, plánuje pozvolna zvyšovat těžbu ropy ze svých nových polí. Ruská ropná dvojka Lukoil těžbu v říjnu zvýšila o 0,3 procenta na 1,68 milionu barelů denně.