Záměr, který navazuje na okolní podniky včetně průmyslové zóny Borská pole, je pode Panattoni v souladu s aktuální rozvojovou strategií města Plzeň, momentálně je posuzován vliv stavby na životní prostředí (EIA).
Panattoni Pilsen Digital Park má umožnit postupné zavádění prvků Průmyslu 4.0 s vysokou úrovní automatizace a robotizace. Podle Sovičky předpokládá využívání kyberneticko-fyzikálních a robotických systémů, realizaci provozů z oblasti výzkumu a vývoje a výrobu koncových produktů. Cílem hi-tech zóny je také vytvořit vysoce kvalifikovaná pracovní místa pro absolventy vysokých škol v Plzni.
\"Nazrál čas na přípravu území pro průmysl a provozy s vysokou přidanou hodnotou, které v České republice chybí. A kde jinde by taková území měla vzniknout než v Plzni, která je tradičním průmyslovým srdcem naší země,\" uvedl Sovička. Panattoni působí v západních Čechách dlouhodobě a už cítí, že místní průmysl dospěl do fáze, kdy zvládne i obory na úrovni výzkumu a vývoje. Plánuje spolupráci se Západočeskou univerzitou a Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT. \"Věříme, že vynikající infrastruktura, dostupnost kvalifikované pracovní síly a jedinečný hi-tech koncept přiláká prestižní zahraniční investory, kteří zde budou provozovat i nejvyšší segmenty své výroby,\" řekl Sovička.
Na vstupní investici přesahující dvě miliardy korun mají navázat nákupy technologií za 1,5 až tři miliardy Kč, což podle Sovičky vyvolá významné multiplikační efekty. Městu to přinese daň z nemovitostí ve výši osm až devět milionů korun ročně a během celé své životnosti téměř 200 milionů Kč.
Moderní technologické centrum má zahrnovat 25 procent zeleně, budovy budou podle firmy navrženy v souladu s požadavky environmentální certifikace BREEAM Excellent. Součástí projektu je podpora car sharingu a elektromobility.
Řada světových výrobců už do Plzeňského kraje přesunula výzkum a vývoj, jde například o Siemens, Mercedes Benz, Lear, ZODIAC a další.