Deutsche Bank byla korespondenční bankou Danske Bank pro její estonskou pobočku, na níž se soustředí řada mezinárodních vyšetřování kvůli praní špinavých peněz. Skandál kolem praní špinavých peněz se týká transakcí v hodnotě 200 miliard eur (5,2 bilionu Kč) z let 2007 až 2015, které Danske Bank uskutečnila přes estonskou divizi. Dánská banka v rámci interního vyšetřování dospěla k závěru, že velká část těchto transakcí je podezřelá a mohla napomáhat k legalizaci výnosů z trestné činnosti. K transakcím využila také globální působení Deutsche Bank, Bank of America Corp. a JPMorgan Chase & Co.
Howard Wilkinson, šéf pobaltské obchodní sekce Danske Bank v letech 2007 až 2014, uvedl při slyšení před dánským parlamentním výborem, že do plateb přes estonskou pobočku bylo zapleteno několik dalších úvěrových institucí a že na řadě transakcí se podílely dvě velké americké banky a americká pobočka velké evropské banky. \"Byla to přední korespondenční banka pro americké dolary,\" řekl Wilkinson. \"Trvalo to do roku 2015, nejméně devět let,\" dodal.
V rámci šetření dánské banky vyšetřovatelé USA kontaktovali podle informací agentury Bloomberg jak německou Deutsche Bank, tak americké ústavy Bank of America a JPMorgan. Wilkinson odmítl banky jmenovat v obavách, že by mohl jít do vězení nebo čelit jiným soudním sporům.
Banka JPMorgan prý přestala poskytovat služby Danske Bank v roce 2013, druhé dva ústavy ještě dva roky pokračovaly.
Akcie Deutsche bank, které letos klesly už o asi 46 procent, dnes ztrácejí přes jedno procento.