Po dvoudenním propadu na newyorské akciové burze, který podporoval takzvané bezpečné měny, jako je dolar, jen a švýcarský frank, americké akcie a zejména technologický sektor dnes zpevňují. Na trhu je patrný zájem o rizikovější aktiva.
Dalším faktorem hovořícím proti dolaru je optimismus, že EU a Itálie dospějí ke kompromisu ohledně rozpočtu této země přesto, že Evropská komise dnes potvrdila své původní hodnocení, podle něhož je návrh rozpočtu na rok 2019 předložený italskou vládou v závažném nesouladu s doporučeními, která Římu komise nabídla letos v červenci.
Euru ale pomohl italský premiér Giuseppe Conte, který vyjádřil znepokojení ohledně vládních dluhopisů a přislíbil reformy. Vicepremiér Matteo Salvini už předtím společnou měnu podpořil prohlášením, že možná bude otevřen přezkumu finančních plánů na rok 2019. Později řekl, že k vyjednávání o rozpočtovém schodku ve výši 2,4 procenta hrubého domácího produktu se staví záporně, nicméně jednat se může o některých aspektech rozpočtu.
Euro, které je největší složkou dolarového indexu, v uvedenou dobu na americkou měnu přidávalo 0,33 procenta na 1,1407 USD, vůči britské libře pak zpevnilo o 0,24 procenta na 0,8913. Dolar proti libře stagnoval na 1,2796 USD, vůči jenu posílil o 0,19 procenta na 112,98 JPY.