Skupina, kterou ovládá čínská společnost China Energy Finance Corporation (CEFC), podle zprávy zaměstnávala loni 338 lidí, z toho 20 v managementu. Předloni jich bylo 304 s 18 manažery. \"Společnost Pivovary Lobkowicz Group bude i v budoucnu dbát na to, aby si piva a limonády z pivovarů ve skupině udržela svůj osobitý styl a jakost,\" uvádí dokument.
Předsedou představenstva firmy se letos na podzim stal Jaroslav Tvrdík. Pokračovala tak obměna vedení firmy po odchodu předsedkyně dozorčí rady Marcely Hrdé, která po ukončení působení ve vedení české společnosti CEFC Group (Europe) Company skončila i ve vedení firem, které skupina vlastní. Jde například o společnosti Travel Service, Žďas nebo Florentinum Asset. Zástupkyní generálního ředitele pro strategii skupiny CITIC Group, která vykonává akcionářská práva nad CEFC Europe, je nyní Číňanka Sia Žen.
Původně soukromá skupina CEFC letos kvůli vysokému zadlužení upadla do problémů. Zakladatel firmy Jie Ťien-ming navíc skončil v čínském vězení. Po překotném vývoji na jaře výkon akcionářských práv nad CEFC Europe převzala CITIC, která je státní firmou.
CITIC Group založila v Česku CITIC Europe jako platformu pro svoji expanzi v Evropě. Podle informací ČTK bude česká CEFC Group (Europe) Company dceřinou společností CITIC Europe. Vedle toho bude CITIC Europe vykonávat akcionářská práva ve společnostech Travel Service, Médea a Empresa, J&T a právě v Pivovarech Lobkowicz.
Tvrdík je mimo jiné předsedou představenstva fotbalového klubu SK Slavia Praha. Před rokem 2010 byl volebním manažerem ČSSD. Vedl i tým poradců někdejšího premiéra Jiřího Paroubka.
Skupinu PLG tvoří pivovary v Protivíně, Uherském Brodě, Jihlavě, Hlinsku, Klášteře nad Jizerou, Vysokém Chlumci a Černé Hoře. Mezi hlavní značky patří Lobkowicz, Rychtář, Klášter, Platan, Ježek, Černá Hora a Uherský Brod. Skupinu ovládá čínská společnost CEFC.
Konkurenční jednička na trhu Plzeňský Prazdroj vykázala loni od 1. dubna do 31. prosince tržby za zboží, vlastní výrobky a služby přes 12 miliard korun, po zdanění byl výsledek hospodaření 2,6 miliardy korun. Účetní období není plně srovnatelné s předchozími roky, bylo totiž zkráceno na devět měsíců kvůli sladění finančního hodnocení s mateřskou japonskou společností Asahi.
Pivovary Staropramen, jež jsou druhým největším producentem piva v České republice, v roce 2016 kvůli odpisům prodělaly 1,29 miliardy Kč, o rok dříve šlo o prodělek 2,74 miliardy. Provozní výsledek hospodaření bez odpisů a opravných položek dosáhl předloni 2,34 miliardy korun, v roce 2015 činil 1,52 miliardy Kč. Loňské výsledky zatím firma nezveřejnila.