Zisk na akcii za tři měsíce do konce prosince však mírně stoupl na 4,18 dolaru, analytici čekali zisk 4,17 dolaru. Příjmy byly v souladu s novým odhadem z tohoto měsíce. Apple na počátku ledna varoval, že jeho příjmy budou výrazně nižší, než doposud očekával, kvůli slabé poptávce v Číně a nižšímu zájmu o nové přístroje. Původně Apple předpokládal za první fiskální čtvrtletní, které bývá nejrušnějším v roce, příjmy v rozmezí 89 až 93 miliard USD.
Příjmy ze zahraničí měly na celkových příjmech podíl 62 procent. Příjmy z prodeje iPhonů klesly o 15 procent na 51,9 miliardy USD, celkové příjmy z dalších produktů a služeb naopak stouply o 19 procent. Příjmy ze služeb dosáhly rekordních 10,9 miliardy USD.
Ve druhém fiskálním čtvrtletí Apple očekává příjmy v rozmezí 55 až 59 miliard USD. To spíše zaostává za odhady analytiků, kteří podle agentury agentury Refinitiv čekají v průměru příjmy 58,83 miliardy USD. Ve srovnatelném období loni činily příjmy 61 miliard USD.
Ředitel společnosti Tim Cook agentuře Reuters řekl, že pokles příjmů z prodeje iPhonů způsobilo hlavně ekonomické oslabení v Číně, které mělo negativní dopad na poptávku v zemi. Apple podle něj nyní přehodnocuje způsob oceňování iPhonů mimo Spojené státy. Doposud převážně stanovoval cenu v dolarech, což však zdražuje přístroje v jiných zemích při přepočtu na domácí měnu. Firma se proto rozhodla přihlédnou i k makroekonomickým podmínkám a vrátit se k tomu, aby ceny iPhonů více odpovídaly místním cenám. Doufá, že jí to pomůže oživit prodej v těchto oblastech.