Čtyřiašedesátiletý Ghosn čelí obviněním, že využíval firemní peníze pro vlastní účely a že podhodnocoval osobní příjmy ve finančních výkazech. Vazba už mu byla několikrát prodloužena a proces by mohl začít až za několik měsíců.
Ghosn obvinění odmítá a na lednovém soudním slyšení prohlásil, že byl \"křivě obviněn a nespravedlivě zadržen na základě bezcenných a nepodložených nařčení\". Hrozí mu až deset let vězení a pokuta deset milionů jenů (přes dva miliony Kč).
Ghosn je architektem dlouholeté aliance Renault-Nissan, do které se v roce 2016 zapojila také automobilka Mitsubishi. Ghosn byl po svém zatčení postupně odvolán z čela správních rad všech tří členů aliance.
Renault v současnosti vlastní v Nissanu podíl přes 43 procent, zatímco Nissan má v Renaultu zhruba 15procentní podíl. Nissan rovněž vlastní zhruba třetinový podíl v Mitsubishi a má nad touto japonskou automobilkou faktickou kontrolu.
Ghosnova žena si tento měsíc v dopise adresovaném organizaci na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) stěžovala na podmínky věznění svého manžela v Japonsku. Uvedla, že Ghosn je držen v nevytápěné cele, která má zhruba sedm metrů čtvrtečních, že jsou mu upírány léky a že od svého zadržení zhubnul sedm kilogramů.
\"Každý den ho prokurátoři bez přítomnosti jeho obhájců čtyři hodiny vyslýchají, zastrašují ho, domlouvají mu a zahrnují ho výčitkami ve snaze získat přiznání, \" napsala v dopise Ghosnova žena Carole Ghosnová.