Akcie výrobců automobilů a firem dodávajících základní suroviny přidaly 1,1 procenta. Právě tyto společnosti by totiž na případném zvýšení cel a s ním spojeným zpomalením světového obchodu tratily nejvíce. Výrazně si polepšily akcie výrobců automobilových součástek Valeo a Faurecia, které přidávaly až 2,6 procenta. Přes dvě procenta si připisovaly i ocelářské firmy Arcelormittal a Norsk Hydro a se surovinami obchodující společnost Glencore.
Evropské akcie kopírují vývoj na asijských trzích. Čínské akcie v návaznosti na zprávu o odložení zvýšení cel v důsledku \"produktivních\" rozhovorů, jak se vyjádřil Trump, dnes vykázaly největší jednodenní nárůst za více než tři roky.
Vůbec nejsilněji zpráva rezonovala v Šanghaji. Hlavní index šanghajské akciové burzy Shanghai Composite uzavřel obchodování na 2961,28 bodu, když přidal 5,6 procenta, tedy vůbec nejvíce během jednoho dne od 9. července 2015. Největší jednodenní nárůst od téhož 9. července 2015 vykázal i index CSI300, který sleduje výkon 300 největších firem obchodovaných na burzách v Šanghaji a Šen-čenu. Připsal si 5,9 procenta a uzavřel na 3729,48 bodu, nejvýše od 15. června.
Trump v neděli na twitteru potvrdil, že odloží uvalování nových cel na čínské zboží, neboť podle něj bylo dosaženo podstatného pokroku v jednáních o vzájemném obchodu. Potvrdil také, že v případě dalšího pokroku se chystá sejít se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem ve svém floridském letovisku Mar-a-Lago.