Sezona zveřejňování firemních výsledků je u konce a investoři hledají další katalyzátory, které by vytáhly trh vzhůru. Mohla by se jím stát obchodní dohoda mezi USA a Čínou či statistika, jako páteční zpráva o zaměstnanosti.
Optimismus z obchodních jednání a náznaky, že centrální banka USA (Fed) bude méně agresivní při dalším zvyšováním úroků, pomohly indexu S&P 500 v letošním roce k růstu téměř 11 procent. V posledních dnech se však oživení zastavilo. Investoři upozorňují, že index by mohl začít opět růst, pokud se mu podaří prolomit technicky důležitou úroveň 2800 bodů.
Zdravotnický sektor stáhly dolů ztráty akcií firem Pfizer a Amgen. Úterní překvapivá rezignace šéfa amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) také vyvolala ztráty biotechnologických a farmaceutických společností, tedy sektorů, kterými již otřásly obavy z dalšího vývoje cen léků a z budoucí zdravotnické legislativy. Energetický sektor oslaboval v reakci na pokles cen ropy, napsala agentura Reuters.
Americký dolar dnes mírně oslabil. Centrální banka USA (Fed) ve své pravidelné zprávě zvané Béžová kniha uvedla, že americkou ekonomiku negativně ovlivnilo zpomalení globálního růstu a částečné uzavření vládních úřadů, ekonomika však stále mírně roste.
V závěru obchodování dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, nepatrně klesl o 0,04 procenta na 96,85 bodu. Vůči euru dolar oslabil o 0,1 procenta na 1,1312 USD a k jenu rovněž o 0,1 procenta na 111,75 JPY. Kurz eura vůči jenu zůstal téměř beze změny na 124,41 JPY.