Společnost má v úmyslu nabídnout 36,7 milionu akcií za cenu 14 až 16 dolarů za kus, což by ji ohodnotilo až na 6,17 miliardy dolarů. Na burze se hodlá zapsat pod názvem LEVI.
V žádosti o primární nabídku akcií na newyorské akciové burze firma napsala, že získané peníze může využít k akvizicím. Teď ale v hledáčku nic nemá.
Společnost Levi Strauss, která vedle oděvů prodává také obuv, pásky nebo peněženky, loni vykázala čisté tržby 5,6 miliardy dolarů.
Levi Strauss je další z řady významných firem, které plánují letos vstoupit na burzu. Dalšími jsou Uber Technologies, Lyft, Pinterest nebo Airbnb.
Akcie Levi Strauss už v minulosti na veřejném trhu byly. Firma na burzu vstoupila v roce 1971 a z prodeje tehdy získala 50 milionů USD, což z ní v té době učinilo jednu z největších primárních nabídek. Rodina si však nechala ve firmě významný podíl. Zisk firmy ale začal později klesat a spolu s tím i cena akcií. Potomci zakladatele Leviho Strausse se proto rozhodli v roce 1984 učinit firmu opět soukromou.
Společnost Levi Strauss působí na trhu 145 let a připisuje se jí výroba prvních džínsů. Firma vlastní značky Levi\'s, Dockers a Denizen. Provozuje asi 3000 obchodů, její zboží se však prodává ve více než 50.000 obchodech ve 110 zemích.
Kořeny firmy sahají do roku 1853, kdy bavorský imigrant Levi Strauss v době zlaté horečky otevřel v Kalifornii velkoobchod s textilním zbožím. O dvě desetiletí později se spojil s jedním ze svých pravidelných zákazníků a nechali si patentovat vynález - pracovní kalhoty, jejichž kapsy zpevnili kovovými nýty. Tento den je považován za den zrození džínsů.