Insolvenční správce Viktoriagruppe podal v roce 2016 u Obvodního soudu pro Prahu 5 žalobu proti Správě státních hmotných rezerv, ve které se domáhal vydání bezdůvodného obohacení za zhruba dva miliony eur (51,6 milionu korun). K této částce postupně přibyly úroky z prodlení. Podle insolvenčního správce byla smlouva o ochraňování státních hmotných rezerv neplatná.
\"Jedná se o významný úspěch ÚZSVM ve sporu s mezinárodním přesahem. Právě výsledky právních zástupců ÚZSVM jsou důvodem, proč by i ostatní organizační složky státu měly předávat své majetkové soudní spory na ÚZSVM, který má dlouhodobě úspěšnost přes 90 procent,\" uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.
ÚZSVM zastupuje v tuzemských sporech sám sebe i ostatní organizační složky státu vlastními zaměstnanci. Úřad loni uzavřel 1391 dohod o zastupování ostatních státních institucí. Od roku 2014 uzavřel úřad 5325 takových dohod. Loni tak právní zástupci úřadu uspěli ve sporech o zhruba 60 miliard korun.
Správa státních hmotných rezerv platila za skladování nafty v bavorském Krailingu zhruba dva miliony korun měsíčně. K naftě v Bavorsku se ČR po vyhlášení insolvence firmy Viktoriagruppe v roce 2014 nemohla skoro dva roky dostat. Transport nafty začal v říjnu 2016, poslední vlak přijel zpět do Česka v listopadu 2017. Doprava stála 47 až 48 milionů Kč.