Server Euro.cz dnes napsal, že Siemens v Česku v minulosti vykazoval vyšší čísla. Například v roce 2006 se s tržbami téměř 57 miliard korun umístil mezi desítkou největších společností v žebříčku Czech Top 100. Následně se však české působení Siemensu výrazně zmenšilo, mimo jiné kvůli útlumu a odprodeji některých aktivit. Například divizi výroby autodílů koupil na základě dohody z léta roku 2007 koncern Continental, připomněl server.
Vliv na český Siemens jako tradičního globálního exportéra měla nejistota v eurozóně spojená s chystaným odchodem Velké Británie z Evropské unie a také klesající výkon čínské ekonomiky způsobený ochranitelskými opatřeními spojených států, uvedli ve výroční zprávě jednatelé Eduard Palíšek a Michael Axmann. \"I přes tyto faktory jsme dokázali dosáhnout zisku před zdaněním ve výši 1,2 miliardy Kč,\" doplnili. Tento výsledek byl zhruba na úrovni předchozího roku.
Společnost v Česku v minulém finančním roce zvýšila počet zaměstnanců o téměř 950 na 8462 lidí. Mzdové náklady jí tak vzrostly o víc než pětinu na 6,15 miliardy korun. \"Kombinace rekordně nízké nezaměstnanosti a sílícího tlaku na růst mezd zesílila potřebu inovovat,\" uvedli jednatelé. Kvůli potřebě firem zavádět digitální řešení se proto Siemens zaměřil na elektrifikaci, automatizaci a digitalizaci.
Ze zakázek ve finančním roce do konce září 2018 jednatelé zmínili kontrakt na modernizaci vlakových souprav nebo dodávku akumulačního bateriového zařízení s kapacitou jedna megawatthodina pro E.ON. \"V následujícím účetním období očekáváme růst výkonu v oblasti digitalizace, především v oblasti průmyslového internetu věcí a poradenských služeb v oboru digitalizace,\" podotkli jednatelé.
Hlavní tuzemské výrobní závody má Siemens v Brně na průmyslové turbíny, v Trutnově na nízkonapěťovou spínací techniku a v Mohelnici a ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde se vyrábějí elektromotory. Víc než tisícovku lidí firma v Česku zaměstnává ve vývojových centrech.