Dow Jonesův index vzrostl o 0,44 procenta a obchodní den uzavřel na hodnotě 25.942,37 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 přidal 0,37 procenta na 2881,40 bodu, zatímco index Nasdaq Composite zpevnil o 0,08 procenta na 7916,94 bodu.
Tento týden byl ale jinak pro akcie náročný. Důvodem byl právě vývoj kolem nových amerických cel na čínské zboží, což investoři donutilo začít se připravovat na potenciální eskalaci obchodního sporu mezi dvěma největšími ekonomikami světa a následné zpomalení globální ekonomiky. Zaměřili se proto na aktiva s nižším rizikem, jako jsou vládní dluhopisy. Komentáře z Washingtonu po skončení rozhovorů s Čínou ale přinesly na trh obrat.
Za celý týden Dow Jonesův index klesl o 2,12 procenta, index Standard & Poor\'s ztratil 2,17 procenta a index Nasdaq Composite za týden odepsal 3,03 procenta.
Akcie výrobců polovodičů, kteří značný podíl příjmů generují právě v Číně, však dnes ztráty prohloubily. Výrazně se na tom podílela společnost Symantec, která avizovala zhoršení zisku a nečekaně také odchod svého výkonného ředitele. Akcie firmy odepsaly 12,5 procenta.
Akcie dnešního debutanta Uber Technologies zahájily první den obchodování na newyorské burze NYSE propadem až o téměř devět procent. Později ale ztrátu výrazně zmírnily a ztrácely méně než jedno procento. V závěru se ale ke ztrátám vrátily, den uzavřely na 41,57 doalru, což je proti zahajovací ceně 45 dolarů pokles o 7,6 procenta.
Dolar dnes oslaboval na základě přesvědčení obchodníků, že eskalace obchodního sporu mezi Spojenými státy a Čínou přiměje americkou centrální banku (Fed) snížit úrokové sazby. Zmíněné komentáře z Washingtonu ale dolaru později pomohly. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 22:00 SELČ stagnoval na 97,3 bodu.
Euro na dolar přidávalo 0,1 procenta na 1,1230 USD, dolar k japonskému jenu vykazoval růst o 0,2 procenta na 109,93 JPY.