Index Dow Jones klesl o 617,38 bodu, tedy 2,38 procenta, na 25.324,99 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 se snížil o 69,53 bodu, neboli 2,41 procenta, na 2811,87 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se propadl o 269,92 bodu, čili 3,41 procenta, na 7647,02 bodu. Procentní pokles indexu Nasdaq byl nejvyšší za rok.
Čína dnes uvedla, že plánuje zvýšit cla na americké zboží, jehož roční hodnota dovozu dosahuje 60 miliard USD. Učinila tak poté, co USA oznámily zvýšení cel na dovoz čínského zboží za 200 miliardy USD a plán na zavedení cel na další čínské zboží a přestože americký prezident Donald Trump varoval Čínu před uvalením odvetných opatření za vyšší cla ze strany USA.
\"Vzhledem k tomu, že konečný výsledek obchodu je v podstatě nejistý a obtížně modelovatelný nebo předvídatelný, investoři nejprve prodávají a teprve později kladou otázky,\" komentoval situaci na trhu pro agenturu Reuters výkonný ředitel Global Markets Research Alec Young.
Z 11 velkých sektorů, které jsou součástí indexu S&P 500, klesly všechni vyjma energetického. Nejvíce ztrácely technologické a průmyslové firmy, které jsou citlivé na vývoj zahraničního obchodu. Mezi firmy, které jsou zvlášť citlivé na vývoj americko-čínských cel, patří Boeing a Caterpillar. Ke ztrátám Applu přispělo také rozhodnutí amerického soudu umožnit spotřebitelům žalovat společnost kvůli monopolizaci trhu s aplikacemi pro chytré telefony iPhone. Druhý den obchodování na burze prudce oslabily i akcie alternativní taxislužby Uber.
Dolarový index dnes zůstal téměř beze změny, dolar však kvůli eskalaci obchodní války mezi USA a Čínou oslabil vůči měnám považovaným za bezpečné, jako je švýcarský frank nebo japonský jen. Čínský jüan pak vůči dolaru klesl nejníže od prosince.
Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, uzavřel téměř beze změny na hodnotě 97,32 bodu. Vůči euru dolar posílil o 0,1 procenta na 1,1229 USD, k jenu však klesl o půl procenta na 109,34 JPY. Euro vůči jenu oslabilo o 0,6 procenta na 122,77 JPY.