Podle zápisu se výbor hlouběji zabýval mechanismy, jak nejlépe čelit budoucímu hospodářskému poklesu a strukturovat majetek v cenných papírech. Ty Fed nakupoval postupně od finanční krize a vynaložil na ně biliony dolarů. Žádné pevné rozhodnutí nepadlo, i když mezi návrhy bylo například to, aby Fed nakupoval krátkodobé cenné papíry a ty pak vyměnil za papíry s delší splatností. Tím by přispěl ke snížení dlouhodobých úrokových sazeb a zlevněním peněz v následujících letech podpořil ekonomiku.
Nicméně poslední jednání Fedu se uskutečnilo předtím, než administrativa prezidenta Donalda Trumpa zvýšila cla na dovoz zboží z Číny a než restrikcemi uvalenými na čínský telekomunikační gigant Huawei umocnila napětí ve světovém obchodě.
Vzhledem k pokračujícímu hospodářskému růstu v USA, umírněné inflaci a zmírnění některých globálních rizik \"členové výboru soudí, že trpělivý přístup by měl patrně určitou dobu vydržet, i když se globální ekonomické a finanční podmínky budou nadále zlepšovat\".
Několik bankéřů poukázalo na inflační rizika a možnou potřebu vyšších sazeb, jiní zase varovali před oslabením inflace. Výbor se rozhodl vyčkat, až směr přesvědčivě ukážou ekonomická data.
Na zasedání výbor nechal základní úrokovou sazbu beze změny v rozmezí 2,25 až 2,50 procenta.