Ineos předpokládá, že tak získá přístup k cenově konkurenceschopným surovinám a energii, stejně jako k infrastruktuře ke spojení se zákazníky v regionu i dalších asijských zemích.
Společnost patří k největším výrobcům vysoce žádaného akrylonitrilu, toxické kapaliny používané k výrobě umělých vláken a jiných polymerů. Vyrábět ho bude jeden ze zmíněných tří závodů. K dalším produktům patří chemikálie pro takové sektory, jako je automobilový průmysl, vesmírný průmysl nebo elektronika.
Reuters poznamenal, že západní společnosti už patrně nejsou tak striktně proti obchodování se Saúdskou Arábií. Averzi dávaly silně najevo po loňské vraždě saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího. Ředitel Ineosu Tom Crotty v této souvislosti uvedl, že než firma investici ohlásila, radila se s britskou vládou.
\"Jsme přesvědčeni, že v Saúdské Arábii pokračuje proces změn a že nyní je vhodná doba k tomu, abychom se zapojili i my. Podle našeho názoru jsou investice to, co proces změn a modernizace Saúdské Arábie podpoří,\" sdělil Crotty podle zpravodajského serveru BBC.