\"Sociální demokracie hlasovala pro zákon jako celek. My jsme měli v koaliční smlouvě novelu zákona o EET, takže to, že hlasovala pro zákon jako celek, dodržela. Samozřejmě my si musíme zhodnotit a vyřešit vnitřně, že hlasovali pro zhruba 12 pozměňovacích návrhů. V celém průběhu připomínkového řízení nikdy tato připomínka stran sociálních služeb nezazněla, nejen od koaličního partnera, ale od nikoho,\" řekla Schillerová. Podpořených pozměňovacích návrhů ohledně sociálních služeb bylo 17.
Podle Schillerové by se EET vztahovala na zhruba 200 právnických osob, které podnikají v sociálních službách. \"Není to žádná majoritní skupina, ale dobrý signál to není,\" uvedla. \"Já jsem varovala předtím, abychom je vyjímali, protože podnikají v oblasti EET. Proč by měli mít výjimku oproti jiným podnikatelům?\" řekla. \"Varovala jsem před tím, že nám tam mohou spadnout i různí šmejdi, kteří se sociální prací kupčí,\" doplnila.
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček novinářům zopakoval čtvrteční stanovisko sociální demokracie. Podle něj je v situaci, kdy není jasné, jakým způsobem budou sociální služby dofinancovány, zatěžovat služby dalšími náklady nesmyslné.
V novele zákona o evidenci tržeb dnes přes odpor opozice Sněmovna schválila, že se EET zřejmě rozšíří i na další obory, které pod ni dosud nespadaly, například na řemeslníky nebo lékaře. Někteří menší podnikatelé budou mít možnost evidovat tržby bez připojení k internetu. Současně s tím se některé služby nebo vodné a stočné přesunou do desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty.