Růst celkových mezd včetně odměn se meziročně sice zpomalil na 3,1 procenta z 3,3 procenta v tříměsíčním období do konce března, překonal ale předpověď analytiků, kteří v anketě agentury Reuters očekávali zvýšení o 3,0 procenta. S vyloučením odměn se mzdy zvýšily o 3,4 procenta z 3,3 procenta. Přitom jen v dubnu růst činil 3,8 procenta, což byl největší měsíční vzestup od května 2008.
Britská ústřední banka minulý měsíc uvedla, že letošní růst mezd očekává na úrovni tří procent.
\"Celkově je trh práce nadále silný,\" uvedl statistik ONS Matt Hughes. Od června 2016, kdy Britové hlasovali v referendu pro odchod země z Evropské unie, si britský trh práce vede dobře. Na rozdíl, od jiných částí ekonomiky, kterou sužuje nejistota ohledně načasování a podmínek brexitu.
Podle pondělních údajů britská ekonomika v dubnu klesla o 0,4 procenta, což je největší měsíční propad od března 2016.
Míra nezaměstnanosti ve třech měsících do konce dubna zůstala podle očekávání na 3,8 procenta, tedy na nejnižší úrovni od tříměsíčního období do konce ledna 1975, a počet lidí bez práce se snížil o 34.000 na 1,3 milionu.
Počet zaměstnaných stoupl o 32.000 na 32,75 milionu osob, což je nejmenší zvýšení od tříměsíčního úseku do konce loňského srpna. Zaměstnavatelé si stěžují, že je obtížné najít personál.
V nárůstu počtu pracovních míst se může odrážet nervozita podniků z brexitu. Řada z nich omezuje dlouhodobé investice do zařízení, což může být důvodem najímání pracovníků, které mohou firmy v případě zhoršení stavu ekonomiky propustit, napsala agentura Reuters.