Index Dow Jones stoupl o 179,31 bodu, tedy 0,67 procenta, na 26.966 bodů. Širší index Standard & Poor\'s 500 se zvýšil o 22,81 bodu, neboli 0,77 procenta, na 2995,82 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 61,14 bodu, čili 0,75 procenta, na 8170,23 bodu.
Dnešní statistika ukázala, že deficit zahraničního obchodu USA stoupl nejvýše za pět měsíců. Aktivita v sektoru služeb pak zpomalila. Nejnovější statistika tak navázala na předchozí údaje z trhu s bydlením, ze zpracovatelského sektoru, o firemních investicích a výdajích spotřebitelů, které naznačily, že ekonomický růst USA ve čtvrtletí zpomalil.
Z 11 sektorů, které jsou součástí indexu S&P, se dnes dařilo hlavně poskytovatelům komunálních služeb, realitním firmám a výrobcům spotřebního zboží. Zájem o tyto sektory, které obvykle vyplácejí vysoké dividendy, povzbudil pokles výnosu amerických státních dluhopisů. Spekulace o převzetí firmou Broadcom poslaly vzhůru akcie společnosti Symantec o 13,6 procenta. Akcie automobilky Tesla po údajích o rekordních dodávkách aut za druhé čtvrtletí stouply o 4,6 procenta.
Nejnovější průzkum mezi obchodníky ukázal, že dávají téměř 30procentní šanci tomu, že by Fed mohl na svém zasedání na konci července snížit úroky až o půl procentního bodu. Před týdnem dávali snížení o půl procentního bodu 24procentní šanci. Za téměř jisté považují snížení o čtvrt procentního bodu.
Dolarový index zůstal téměř beze změny a k jenu se dolar propadl nejníže za týden. Přispěly k tomu očekávání snížení úroků v USA, pokles výnosů amerických státních dluhopisů, ale také hrozba zavedení cel na zboží z EU. Objem obchodování však byl dnes kvůli čtvrtečnímu svátku v USA nízký a investoři také čekají, jak dopadne páteční statistika o vývoji nezaměstnanosti v USA.
Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se zvýšil o 0,04 procenta na 96,77 bodu. Vůči euru dolar mírně stoupl o 0,1 na 1,1284 USD, k jenu však klesl o 0,1 procenta na 107,83 JPY. Euro vůči jenu oslabilo o 0,1 procenta na 121,63 JPY.