Stejně jako ostatní evropské automobilky i britský výrobce luxusních vozů se potýká se zhoršením spotřebitelské nálady a s obavami z případného propadu poptávky a výroby v souvislosti s odchodem Británie z Evropské unie.
Provozní zisková marže letos bude zřejmě jenom na osmi procentech, zatímco dříve firma předpovídala 13 procent. Výroba by se měla pohybovat mezi 6200 a 6500 vozy, předchozí výhled zněl na 7100 až 7300. Aston Martin v dnešním oznámení zdůvodnil zhoršení výhledu špatným odbytem v Británii, který ve druhém čtvrtletí klesl o 22 procent, a v Evropě, Africe a na Blízkém východě, kde klesl o 28 procent. Za pololetí pokles činil 17 procent, respektive 19 procent.
Šéf společnosti Andy Palmer řekl, že výsledky byly \"nepříznivě ovlivněny makroekonomickou nejistotou a trvalým oslabováním britského a evropských trhů\".
Ve Spojených státech se firmě ale daří, v prvním pololetí se s růstem odbytu o 54 procent tato země stala pro Aston Martin největším jednotlivým trhem.
Aston Martin vyrábí auta pouze v Británii. Společnost byla založena před 106 lety a proslavil ji mimo jiné fiktivní tajný agent James Bond. Firmu vlastní konsorcium investičních společností z Kuvajtu a italského podniku InvestIndustrial. Skoro pětiprocentní podíl má automobilka Daimler výměnou za napojení na technologie pro připojená a autonomní auta.
Pololetní výsledky hospodaření společnost oznámí příští týden.