Podle zdrojů se regulátoři zaměří především na způsob nakládání s údaji o spotřebitelích používajících novou měnu. Evropská komise se k informacím agentury Reuters odmítla vyjádřit. Pokud komise odhalí porušování antimonopolních pravidel, může firmám vyměřit pokutu ve výši až deseti procent jejich ročních tržeb a nařídit úpravu jejich obchodních praktik.
Facebook oficiálně představil plány na vytvoření nové digitální měny s názvem libra letos v červenci, a vyvolal tak znepokojení mezi politiky ve Spojených státech i v Evropě. Francouzský ministr financí Bruno Le Maire například prohlásil, že Facebook musí zajistit, aby nová měna nepoškozovala spotřebitele a nebyla používána k nezákonným aktivitám.
Libra bude podobně jako nejznámější digitální měna bitcoin založena na technologii blockchain. Jde o druh decentralizované databáze, která uchovává neustále se rozšiřující počet záznamů, jež jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu. Facebook v červnu ujišťoval, že nebude mít přístup k údajům o transakcích s novou měnou.
Facebook provozuje největší internetovou sociální síť na světě. Přístup podniku k ochraně soukromí se loni dostal do centra pozornosti po zprávě, že analytická společnost Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů jeho sítě a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa.