Index Dow Jones oslabil o 120,93 bodu, tedy 0,47 procenta, na 25.777,90 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 se snížil o 9,22 bodu, neboli 0,32 procenta, na 2869,16 bodu. Index technologického trhu Nasdaq klesl o 26,79 bodu, čili 0,34 procenta, na 7826,95 bodu.
Americké akcie zahájily dnešní obchodování růstem. Navázaly tak na zisky z pondělí, kdy americký prezident Donald Trump předpověděl další kolo jednání s Pekingem. Čínské ministerstvo zahraničí však dnes zopakovalo, že neobdrželo žádný telefonát z USA ohledně obchodu, což stáhlo později akcie dolů.
Vliv na náladu má také prohloubení inverze výnosové křivky mezi dvouletými a desetiletými americkými státními dluhopisy, které podporuje obavy z oslabení globální ekonomiky.
Nejvíce ztrácely finanční společnosti. Ty mají tendenci klesat v době nízkých úrokových sazeb a slabého ekonomického prostředí. Naopak rostly defenzivní sektory, jako energetické a realitní firmy. Oslabily také akcie tabákové společnosti Philip Morris International, která oznámila, že vede jednání o spojení s firmu Altria Group.
Index S&P 500 tento měsíc klesl o již téměř čtyři procenta kvůli obavám z dopadu zesilující obchodní války mezi USA a Čínou na globální ekonomiku a zisky firem. Nervozitu vyvolává také nejistota ohledně tempa snižování úrokových sazeb v USA.
Americký dolar kvůli obavám, zda se podaří vyřešit americko-čínskou obchodní válku, oslabil. K jeho ztrátám přispělo také prohloubení inverze výnosové křivky amerických státních dluhopisů, které naopak pomohlo k růstu jenu vůči dolaru.
Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se snížil o 0,1 procenta na 98,03 bodu. Vůči euru sice dolar mírně stoupl o 0,1 procenta na 1,1088 USD, k jenu však klesl o 0,4 procenta na 105,74 JPY. Euro vůči jenu oslabilo o půl procenta na 117,28 JPY.