Určit přesný počet nelegálních zařízení u dálnic podle ministerstva dopravy nelze. Majitelé totiž jejich odstraňování hlásit nemusí. Někteří vlastníci reklam navíc podle úřadu i přes odstranění poutače umísťují do ochranných zón nová zařízení, případně je přesouvají. \"Práce silničních správních úřadů i Ředitelství silnic a dálnic je tak značně složitá a řízení vedoucí k odstranění musí být neustále obnovována,\" uvedla mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková.
Nejvíce reklam bylo podle dřívějších informací odstraněno z dálnice D1, následují tahy D2 a D5. Postup při odstraňování je od začátku stejný. Silniční úřad po zjištění nelegálnosti billboardu vyzve vlastníka k jeho odstranění. Pokud tak majitel v požadovaném termínu neučiní, vyzve úřad k odstranění silničáře. Ti menší zařízení odstraňují sami, na likvidaci větších poutačů vypisují veřejné zakázky. Náklady na likvidaci pak účtují majitelům
Podle posledních údajů ministerstva odstranili po výzvách silničáři 12 reklam, dalších 33 jich odmontovali sami majitelé. V srpnu ministerstvo rozeslalo výzvu k odstranění dalších 51 billboardů.
Další stovky nelegálních billboardů zůstávají také kolem silnic první třídy. Jsou pod správou jednotlivých krajů, některé z nich dosud odstranily pouze několik desítek nelegálních reklam. Před začátkem platnosti zákazu napočítali silničáři kolem dálnic a silnic první třídy 3000 nepovolených zařízení.
Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy vyžaduje novela zákona o pozemních komunikacích platná od předloňského září. Majitelům reklamních ploch nařizuje jejich odstranění, pokud jsou blíže než 250 metrů od dálnic a 50 metrů od silnic první třídy. Legální zůstávají reklamy například uvnitř obcí, v tzv. souvisle zastavěném území, a také pokud byly povoleny podle stavebního zákona. Zákaz platí od září 2017.