EK dnes oznámila, že energetická společnost E.ON smí převzít část majetku innogy, pokud splní určité podmínky, mezi které patří i prodej plynárenských a elektrárenských aktivit innogy v Česku. Schválila tak návrh, který jí E.ON předložil. Nový investor české části energetické skupiny innogy bude znám v příštím roce.
Herrmann odchází po 17 letech práce pro innogy či dříve RWE v Česku. Nově se bude věnovat pouze práci v představenstvu innogy SE v Essenu jako člen představenstva zodpovědný za obchodní aktivity. Merker bude pokračovat ve vedení českých společností innogy Grid Holding, GasNet a GridServices, tedy síťových společností, které přecházejí do majetkové struktury konsorcia fondů Macquarie.
\"Energetický svět prochází výraznými změnami a dnes schválená transakce mezi koncerny RWE a E.ON je toho důkazem. I já osobně musím udělat změnu a po 17 letech působení ve vedení našich firem v České republice se budu soustředit nadále jen na koncernové aktivity,\" uvedl dnes Herrmann.
V českém RWE působil Herrmann od května 2002, kdy se stal členem představenstva a finančním ředitelem tehdejšího Transgasu, od roku 2007 řídil všechny aktivity skupiny v České republice a poté od roku 2011 i veškerá zastoupení RWE ve střední a východní Evropě. V roce 2016 byl zvolen do představenstva nově vzniklé společnosti innogy SE v Essenu jako člen představenstva zodpovědný za maloobchod.
Nové představenstvo innogy ČR dnes ve společném prohlášení uvedlo, že je jeho cílem rozvíjet innogy jako jedničku na trhu se zemním plynem a nadále posilovat aktivity v oblasti obchodu s elektřinou a čistou mobilitou. \"Je třeba zdůraznit, že innogy nikam neodchází. Naopak budeme na trhu i nadále solidní a spolehlivou firmou, ale i dravou konkurencí,\" doplnili členové vedení firmy.