Výběr a položení vhodné krytiny není jen záležitostí estetickou. Jde také, spíše řečeno ovšem především, o ekonomiku, neboť při použití klasické krytiny na střeše se sklonem do asi 22 stupňů je třeba střechu bednit a při sklonu pod 18 stupňů navíc ještě použít vodotěsnou izolaci pod tašky. To samozřejmě následně znamená zvýšení nákladů. Při instalaci klasické krytiny doporučuji vždy dodržet sklon, který nevyžaduje speciální úpravy a je přirozeně bezpečný. Pro střechy s nízkým sklonem a často nevyužívaným podkrovím se hodí využít střešní vazníky konstruované ze subtilních prvků, přesně spočítaných speciálním počítačovým programem. Na tomto místě můžeme výrazně ušetřit řezivo, odpadá také sestavování krovu na stavbě, neboť vazníková konstrukce se na stavbu dováží již zhotovená a pouze se osadí na připravený věnec s kotevními prvky.
V rámci návrhu krovu je nutné se rozhodnout pro způsob ukončení převisů střešní plochy. Můžeme zvolit podbití říms palubkami na pomocnou konstrukci, můžeme zvolit také pobití horem na krokve, takže ve výsledku jsou krokve při pohledu zdola odhalené. Při podbíjení nesmíme zapomenout na zajištění přívodu vzduchu pro provětrání nad tepelnou izolací. Toho poměrně snadno docílíme například štěrbinou mezi palubkami, krytou sítí proti hmyzu.
Naprosto samozřejmě potom musí platit, že krovové dříví musí být zbaveno případné kůry a řádně ošetřeno prostředky proti plísním, hmyzu a hnilobě. Na trhu je vhodných prostředků dostatek a nevyplácí se na nich šetřit.