15.02.
Zaměstnanec, který zemře v důsledku pracovního úrazu, si toho na zaměstnavateli už moc nevezme, ale jeho příbuzní mají nárok na jednorázové odškodnění citové bolesti, jakož i na pravidelnou rentu, pokud je zaměstnanec vyživoval. Oba typy odškodnění byly od 1. ledna 2021 zvýšeny a dosáhne na ně více lidí.
18.01.
|
Redakce
Epidemie covid 19 vyhnala z kanceláří podstatnou část zaměstnanců, kteří nyní pracují na home office. Mají ale nárok na odškodnění pracovního úrazu, pokud se v takové situaci doma zraní? Podle společnosti Vindicia, která se kompenzacemi zabývá, to rozhodně není ztracené. Připravila 5 tipů, které lidem pomohou, aby se adekvátního odškodnění domohli.
02.12.
|
Redakce
Stávající minimální limity plnění považuji osobně za nedostatečné, říká Aleš Zethner, ředitel Úseku pojištění vozidel společnosti Kooperativa
16.11.
|
Lucie Mečířová
Přezouváte gumy anebo to neřešíte a jezdíte po celý rok pouze s jedním typem? Přečtěte si, co vás může čekat, pokud v zimě s letními pneumatikami způsobíte autonehodu a jak vysokou můžete dostat pokutu.
09.09.
|
Michal Bureš
Ve zdravotnictví se točí obrovské peníze (kolem 350 miliard), z toho cca 80 % proteče přes zdravotní pojištění. Můžete se podívat, kolik naše zdravotní pojišťovna za nás vydala? A za jaké úkony? Ano, můžete. A možná to je snazší, než jste si mysleli...
22.08.
|
Martin Ježek
Elektrokolo, drahé horské kolo, nebo elektrokoloběžka. Mají hodnotu, a tak o ně mají zloději zájem. Systém mají propracovaný, takže policie se ani moc nenamáhá. Pokud se někdo rozhodne vám kolo ukrást, asi s tím moc neuděláte. Možnost, jak dostat alespoň část peněz za kolo zpět, je pojistka. Bohužel ani ta nefunguje ve všech případech.
15.08.
|
Martin Ježek
Krásný prázdninový den může klidně zkazit krádež kola. Co ale v tu chvíli udělá policie? A co byste měli dělat vy? Krom zcela zásadní nedůvěry k cizím místům byste se ani neměli spoléhat na kamerový systém a mít raději kola na očích.
12.08.
|
Lucie Mečířová
I když elektronická neschopenka funguje již více než rok a půl roku, mnozí v tom stále nemají jasno. Nesrovnalosti kolují zejména ve vyplácení nemocenského. Co tedy potřebujete vědět, pokud půjdete na neschopenku?
10.08.
|
Redakce
U „zelené karty“ už nebude zelená barva povinností. Doklad se bude vydávat v bílé barvě. Nějakou dobu však budou fungovat obě varianty. Přečtěte si, co se mění.
05.08.
|
Redakce
Hranice jsou již nějakou dobu otevřené a skoro to vypadá, že Čechům nic nebrání v zahraniční dovolené. Koronavirus však nepůsobí, že by se dal úplně na ústup a do řady zemí lze cestovat jen s omezením. Jak je to toto léto s cestovním pojištěním?
03.07.
|
Lucie Mečířová
Budete si sjednávat životní pojištění? Anebo už životní pojištění máte? A jste si jistí, že jste si pojistku nastavili dobře? Přečtěte si, na co se před podpisem smlouvy dívat a na co klást důraz.
12.05.
|
Lucie Mečířová
Svět financí, bankovnictví a finančního poradenství se změnil. Vyzpovídali jsme proto odborníka, který odpovídá na jedny z nejčastější otázek, které si veřejnost z hlediska pojištění, odkladu splátek, hypoték anebo investicí pokládá.
16.04.
|
Redakce
Havarijní pojištění si aktualizuje pouze osm procent majitelů vozidel. Nejčastěji si cenu pojištění nechávají přepočítat lidé ve věku 36 až 45 let. Aktualizaci stávající smlouvy havarijního pojištění přitom nenechávají na poslední chvíli, většina si totiž přepočítá cenu nejpozději 43 dní před výročím smlouvy. Vyplývá to z aktuálních statistik portálu ePojisteni.cz.
02.04.
|
Redakce
Odškodnění bolesti je běžně uplatňovanou náhradou pro oběti dopravních nehod. Výpočet této náhrady se upravuje každý rok. Jak na odškodnění bolesti po autonehodě v roce 2020?
27.03.
|
Redakce
Pokud chcete změnit zdravotní pojišťovnu, tak můžete jednou ročně ve dvou přesně stanovených termínech. Co dělat, když se termín už blíží a vy jste si ještě nestihli vyřídit formuláře?
17.03.
|
Michal Bureš
Nemoci se nevyhýbají ani OSVČ a ty je často přechází, protože je nikdo v nemoci platit nebude. Jaké jsou možnosti OSVČ? Je výhodnější platit si nemocenskou v rámci sociálního pojištění, či raději využít komerčního pojištění?
04.03.
|
Michal Bureš
Chystáte se změnit životní pojištění? Kdy je možný přestup mezi pojišťovnami? Kdy nemusíte zpětně podávat daňové přiznání a dodatečně danit příjmy? Můžete přesunout celou částku?
27.01.
|
Martin Ježek
Jezdíte do práce autobusem nebo tramvají? Mnohdy je to pohodlnější než stát v kolonách ve vlastním autě. Ale i ve vozech městské hromadné dopravy hrozí, že dojde k nehodě. A pokud budeme míst smůlu, můžeme se i zranit. Můžeme požadovat nějaké odškodné?
06.01.
|
Jana Poncarová
Domácnosti, které vytápí své byty a domy teplem z tepláren, si od roku 2020 připlatí. Některé teplárny přiznávají, že v příštím roce mírně navýší cenu, která by ale měla být pod úrovní inflace. Teplo v České republice je v průměru o 100 až 150 korun za gigajoul dražší než v sousedním Německu. Podle kritiků si některé teplárny upravují ceny ve svůj prospěch.
04.01.
|
Redakce
Vyznáte se dobře v oblasti havarijního pojištění? Možná byste se raději měli raději podívat na těchto 7 věcí, které o něm možná nevíte.
16.12.
|
Lucie Mečířová
Pojedete na hory? České nebo zahraniční? Na tom nezáleží. Pojistit se proti úrazu a odpovědnosti se vyplatí i na našem území. Jak je to ale s pojistným plněním při požití alkoholu a je nutné pojistit zvlášť také děti?
12.12.
|
Lucie Mečířová
Máte chatu nebo chalupu? Před zimou by se měla patřičně zabezpečit, a to nejen proti hlodavcům nebo zlodějům. Vhodné je uvažovat i o správném pojištění. Co všechno se v zimě může s nemovitostí stát?
26.11.
|
Lucie Mečířová
Uvažujete o tom, že své děti necháte pojistit? Na co byste se při výběru pojištění měli dívat? A nebude lepší nejdříve začít u sebe? Přečtěte si, co o pojištění pro děti říká expert.
06.11.
|
Redakce
Životní pojištění nám nemůže vrátit zdraví, ale může další život podstatně ulehčit. Pokud je nastaveno správně. A podle průzkumu, který si Kooperativa nechala zpracovat agenturou Ipsos, tomu tak často bohužel není. Jak upozorňuje Petr Procházka, ředitele Úseku vývoje a prodeje FLEXI a bankopojištění v Kooperativě: „Pojistná částka by se měla odvíjet od životní situace klienta“.
04.11.
|
Redakce
Ztráta rodinného příslušníka či jiné blízké osoby je zřejmě tím nejtěžším, s čím se může člověk během svého života setkat. Bohužel, i v této psychicky velice složité a emotivní situaci je potřeba po zemřelém zařídit celou řadu věcí. Vedle samotného pohřbu je nutné vyřídit například záležitosti spojené s bankovním účtem zesnulého, dodávkou energií či jeho mobilním tarifem.
01.11.
|
Lucie Mečířová
Zjistili jste, že jinde se platí za povinné ručení o dost méně než ve vašem případě? Chcete na pojištění automobilu ušetřit a přejít k jiné pojišťovně? Kdy je to možné a co k tomu budete potřebovat?
29.10.
|
Lucie Mečířová
Autobus, kterým jste jeli, měl dopravní nehodu a vy jste skončili v nemocnici? Řidič tramvaje prudce zabrzdil, což způsobilo váš pád a následný otřes mozku? Přesně v takových situacích mají poškození nárok na finanční odškodnění. Jak v takových případech postupovat? A kdo to bude platit?
24.10.
|
Lucie Mečířová
I senioři velmi rádi cestují do zahraničí. Ani ti by však neměli zapomínat na sjednání správně nastaveného cestovního pojištění, které je může finančně ochránit v případě zdravotního problému v cizině. S čím ale počítat?
18.10.
|
Martin Ježek
Na podzim to není zas taková zvláštnost: před autem vám přeběhne divoké prase nebo srna. Jsou dvě možnosti, buď to ubrzdíte, nebo zvíře srazíte. Druhý případ ale může přijít pěkně draho, zvlášť pokud nejste speciálně připojištěni.
16.10.
|
Redakce
Přeplněná parkoviště před obchodními domy, podzemní garáže i prostory vyhrazené k podélnému či kolmému stání na náměstí nebo jinde v centru patří mezi místa, kde již tradičně dochází k největšímu počtu dopravních nehod vůbec. Jejich následky zpravidla nebývají tak závažné, jako když dojde ke srážce dvou aut jedoucích po okreskách, přesto dokážou člověka pořádně namíchnout. Odškodnění se totiž dočkáte zpravidla jen zřídkakdy.
10.10.
|
Petr Gola
Placení zdravotního pojištění je potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Neplacení zdravotního pojištění, platby v nižší částce či opožděné platby, to vše je důvod pro předepsání penále na veřejném zdravotním pojištění. Podívejme se, co je dobré vědět o penále na zdravotním pojištění v 10 bodech.
08.10.
|
Lucie Mečířová
Pokud se vám během výkonu práce stane úraz, máte právo na odškodnění. Každý případ je však posuzován individuálně, a proto může jasně vyjít najevo, že kvůli příčinám úrazu nárok na odškodnění nemáte. V jakých situacích tedy nic nedostanete?
07.10.
|
Martin Ježek
Běhání dneska není jen sportovní aktivita volného času, je to prostě móda. Kdo neběhá, není in. Jenže na běhání delších tratí musíte mít nějaké předpoklady a „trochu“ natrénováno. Určitě se nemůžete přihlásit na maraton, pokud máte v nohou dvouměsíční běhání.
03.10.
|
Martin Ježek
O tom, kam na dovolenou, přemýšlíte dlouho. Někteří pak zvolí dlouho rozmýšlenou variantu, jiní na poslední chvíli uvidí výhodnou destinaci ve slevě, kde se toužili vždy podívat. Obě varianty zájemců zájezdy koupí. Ale co když zapomenou na pojištění? Je to naprosto jednoduché, pojistí se prostě těsně před odjezdem přes mobilní telefon.
24.09.
|
Redakce
Přemýšlíte, zdali lze nějak pojistit věci na studentských kolejích? Ano, lze. U pojišťovny Slávia je to navíc možné v balíčku, který zahrnuje pojištění domácnosti. Co všechno kryje?
09.09.
|
Michal Bureš
Češi na tom nejsou s finanční gramotností valně. Vyzkoušejte si, zda-li se vyznáte v základních ekonomických pojmech a na čem musíte ještě zapracovat.
04.09.
|
Lucie Mečířová
Kdo je OBZP a jak to má s platbou sociálního a zdravotního pojištění? Jakým způsobem se musí přihlásit a do kdy nejpozději?
31.08.
|
Redakce
Průměrná česká domácnost může za rok změnou poskytovatelů služeb ušetřit až 51 131 Kč. Vyplývá to z dat projektu Index24 za první pololetí tohoto roku. Index již šest let sleduje vývoj útrat domácností a také úspor, kterých lze u jednotlivých výdajů dosáhnout. Největším pravidelným výdajem zůstává pro Čechy i nadále hypotéka, nejvíce se však dá aktuálně ušetřit změnou dodavatele elektřiny – v průměru 12 000 korun, což je meziročně více než dvojnásobný nárůst.
20.08.
|
Lucie Mečířová
Prázdniny už sice končí, ale mnoho Čechů se na dovolenou ještě chystá. Plno z nich také uvažuje o zřízení cestovního pojištění. V článku přinášíme rady a tipy, co si při zřízení ohlídat.
19.08.
|
Lucie Mečířová
Aby vznikl nárok na starobní důchod, je nutné splnit potřebnou dobu účasti na důchodovém pojištění. Některým lidem se však z výdělků neodvádí. Co udělat, aby neztratili roky, které budou potřebovat do důchodu?
14.08.
|
Lucie Mečířová
Plno Čechů vyráží v létě na dovolenou, a to vlastním autem. Rodinou a dovolenkovou idylu však může narušit dopravní nehoda v cizině. Jak se v takové situaci zachovat? A na co nezapomenout?
08.08.
|
Lucie Mečířová
Okolo odškodnění ujmy na zdraví panuje řada mýtů, kterým mnoho Čechů věří. V čem se většina z nich mýlí a jaká je tedy pravda?
04.07.
|
Redakce
Letní prázdniny jsou pro většinu Čechů obdobím cestování a řady sportovních aktivit dospělých i dětí. Vedle snížení rizika dopadu případných zranění, nemocí a dalších komplikací prostřednictvím cestovního pojištění se vyplatí věnovat pozornost i ochraně bytů a domů, které jsou během dovolených často vystaveny vyššímu riziku vloupání.
01.07.
|
Lucie Mečířová
Jedete letos na dovolenou do zahraničí a uvažujete, zdali se vám vyplatí sjednat cestovní pojištění? Víme, na kolik vás bez něj vyjde lékařská péče a i odtah auta.
21.06.
|
Petr Gola
Sazby daně z příjmu fyzických osob a sociálního pojištění jsou vyšší než sazba zdravotního pojištění. Přesto se v některých případech odvádí z příjmu pouze zdravotní pojištění nebo se platí na zdravotním pojištění nejvíce. Jak je to možné? Podívejme se na praktické příklady.
17.06.
|
Martin Ježek
Když máte nehodu v cizině, neplatí stejné pojistné podmínky jako u nás. Vše se řídí legislativou státu, kde k incidentu došlo. A tak se může lehce stát, že i když nehodu nezaviníte, škodu zaplatíte. Co udělat, abyste se podobné nepříjemnosti vyhnuli?
03.06.
|
Lucie Mečířová
Stala se vám dopravní nehoda a chcete se domáhat odškodného? Anebo si myslíte, že na něj nemáte vůbec nárok? Pojďte se s námi podívat, kdo všechno může získat finanční kompenzaci.
30.05.
|
Lucie Mečířová
Společně s blížící se sezónou dovolených se zvyšuje i poptávka po cestovním pojištění. To je hojně nabízeno k platebním kartám. Postačí ale vůbec na klasickou dovolenou? Co všechno kryje? A jaké jsou jeho plusy a mínusy?
24.05.
|
Redakce
Rozhodli jste se koupit nové auto? Abyste s ním mohli vyjet na silnice, tak musíte auto ještě registrovat. Pro registraci na registru vozidel je podmínkou povinné ručení a také musíte doložit další dokumenty. Samotnou registraci pak vyřídíte většinou na počkání.
22.05.
|
Martin Ježek
Tohle kolo jste si chtěli už dlouho koupit. Bylo drahé, ale jezdí skvěle. Jenže vždycky se naskytne situace, kdy se jdete třeba občerstvit a necháte kolo před restaurací. Stačí pár minut, vrátíte se a kolo je pryč.
03.05.
|
Martin Ježek
Mít doma zvíře je dnes běžné nejen na menších městech a vesnicích, ale i ve velkých aglomeracích. Jenže tito tvorové na rozdíl od lidí nemají zdravotní pojištění, takže jejich choroby musíme platit ze svého. A nejen choroby. Zvířata mohou také ublížit přímo či zprostředkovaně jiným. Jste proti podobným událostem pojištěni?
18.04.
|
Redakce
Vážná onemocnění Češi stále podceňují vyplynulo z průzkumu, který si nechala zpracovat pojišťovna Kooperativa. Životní pojištění totiž mnoho lidí stále chápe jako úrazové pojištění se spořením. Daleko důležitější ale je mít pojištěny události, které nás mohou existenčně ohrozit. „Když nás totiž postihne vážná nemoc, případně invalidita, rázem se dlouhodobě ocitneme bez svého obvyklého příjmu. Na tuto situaci není připravena téměř polovina Čechů,“ odhaluje závažné zjištění Filip Král, člen představenstva v Kooperativě.
18.04.
|
Martin Ježek
Pokud se někoho zeptáte, zdali s bojí víc zničení svého obydlí ohněm, nebo vodou, většina našinců odpoví, že mají strach spíše z ohně. Jenže voda bývá příčinou pojistných událostí daleko častěji.
12.04.
|
Lucie Mečířová
Chcete si koupit chatu na rekreaci? Anebo už ji rovnou máte vybranou? A prověřili jste si, že není v povodňové oblasti? Pokud bude a dojde k záplavě, hrozí, že vám pojišťovna neproplatí škodu, a to i když budete platit vysokou pojistku.
22.03.
|
Tisková zpráva
Na tiskové konferenci byly zveřejněny předběžné výsledky Vienna Insurance Group za rok 2018.
14.03.
|
Lucie Mečířová
Sjednáváte si s bankou hypotéku a ta vám nabízí i pojištění proti platební neschopnosti? Jedná se o zbytečnost, anebo se skutečně vyplatí? A co všechno vlastně bude krýt?
08.03.
|
Lucie Mečířová
Chcete si zřídit životní pojištění a přemýšlíte, jak si ho co nejefektivněji nastavit? Češi často dělají chyby a pak se diví, že se jim pojistka vlastně vůbec nevyplatí. Co je tedy dobré rozhodně nepodcenit?
14.01.
|
Lucie Mečířová
Máte uzavřené penzijní připojištění, životní pojištění anebo doplňkové penzijní spoření? V tom případě byste měli vědět, že si své příspěvky můžete odečíst z daní a následně očekávat daňovou vratku.
10.01.
|
Redakce
Blíží se jarní prázdniny a čas dovolených na horách s pořádnou lyžovačkou. Víte, na co všechno se při zimní dovolené připravit a kolik to bude stát?
07.01.
|
Petr Gola
Osoby samostatně výdělečně činné platí během roku zdravotní pojištění formou měsíčních záloh. V případě, že jsou zaplacené zálohy během roku vyšší než vypočtené roční zdravotní pojištění, tak mají nárok na vratku. Ve kterých případech nemůže vzniknout nárok na vratku?
30.11.
|
Petr Gola
Sazby sociálního pojištění a zdravotního pojištění se pro rok 2019 nezvýšily, přesto někteří lidé zaplatí na některém z povinného pojištění více než v roce 2018. Kdo? Podívejme se na pět praktických příkladů.
23.11.
|
Antonín Daněk
Pokud nemáte momentálně dost sil nebo chuti do další výdělečné aktivity, nabízí vám systém veřejného zdravotního pojištění jako řešení kategorii osob bez zdanitelných příjmů.
14.11.
|
Petr Gola
Zdravotní pojištění je povinnou daní a za každý den prodlení s platbou zdravotního pojištění je zdravotními pojišťovnami předepsáno penále. Podívejme se na vybraných deset praktických situací.
14.11.
|
Lucie Mečířová
Jste OSVČ a platíte si nemocenské pojištění? V takovém případě byste měli zbystřit. Od roku 2019 totiž dochází ke změnám ve výši pojistného. O kolik se navýší a co se ještě bude měnit? A na co by se podnikatelé rozhodně měli připravit?
08.11.
|
Lucie Mečířová
Máte pojištěný byt či dům a navíc i domácnost? Děláte moc dobře. Otázkou už jen zůstává, zdali jsou vaše pojistné smlouvy nastaveny tak, abyste z nich v případě pojistné události těžili. Ukážeme vám hned několik věcí, které se velice často podceňují a berou na lehkou váhu.
02.11.
|
Martin Ježek
Včera jste si mohli přečíst první díl rozhovoru o Alzheimerově a Parkinsonově nemoci. Současná medicína je zatím nedokáže léčit, přitom to ale nejsou jen nemoci pro staré.
01.11.
|
Redakce
Zdravotní pojištění je povinné a díky němu máme bezplatný přístup ke zdravotní péči. Víte, kdy si musíte zdravotní pojištění platit sami a jak se takové zdravotní pojištění platí?
01.11.
|
Petr Gola
Sazba zdravotního pojištění je pro všechny OSVČ stejná, přesto je v praxi výpočet ročního zdravotního pojištění odlišný. V praktických příkladech si vypočítáme zdravotní pojištění v různých životních situacích.
31.10.
|
Martin Ježek
Alzheimerova a Parkinsonova nemoc – neurodegenerativní choroby, zámky, ke kterým současná medicína ještě hledá klíč. A netýkají se jen seniorů…
29.10.
|
Lucie Mečířová
Máte v plánu vyjet v zimě na lyže? Anebo na snowboard? A už jste přemýšleli o pojištění? Rozhodně ho nepodceňujte, a to zvláště, pokud jedete na hory do zahraničí.
16.10.
|
Martin Ježek
Jestliže jsme nemocní, máme nejspíš oslabenou imunitu, slyšíme často. Co se ale vlastně stalo? A můžeme jen za to my sami?
10.10.
|
Petr Gola
Efektivní sazba daně z příjmu fyzických osob je v Česku mírně progresivní, u zdravotního pojištění však nikoliv. Proč platí efektivně nejvíce na zdravotním pojištění lidé s nízkými příjmy?
09.10.
|
Lucie Mečířová
Nejste spokojeni s pojištěním? Říkáte si, že byste rádi vypověděli pojistnou smlouvu, ale bojíte se vysokých sankcí za předčasné zrušení? Jaké jsou vaše možnosti? A co si ohlídat?
24.09.
|
Petr Gola
Jednou za rok lze změnit zdravotní pojišťovnu. Jednotlivé zdravotní pojišťovny nabízí svým klientům různé benefity či dostupnost. Čeho však nelze změnou zdravotní pojišťovny docílit?
18.09.
|
Lucie Mečířová
Víte, že byste se měli co nejdříve podrobit preventivní prohlídce, ale už teď máte jasno v tom, že se vlastně vůbec nedostavíte? I když je to otrava, děláte chybu. Za nedocházení vám hrozí pokuta. Kolik vás to tedy bude stát?
07.08.
|
Martin Ježek
Kdo nic nedělá, nic nezkazí, říká se. A naopak, kdo nějakou činnost vyvíjí, ten škodu na majetku, penězích či zdraví prostě udělat může. I když u některých povolání je riziko větší než u jiných. Vyplatí se i vám?
02.08.
|
Lucie Mečířová
Máte uzavřeno životní pojištění? Že ne? A nepatříte náhodu mezi ty, kteří by o něm měli začít uvažovat? Podívejte se, jak se chrání proti úrazu, ztrátě zaměstnání anebo úmrtí Češi.
24.07.
|
Martin Ježek
Kdo vlastní nějakou nemovitost, jistě má sjednáno pojištění. A stejné je to i s pojištěním domácnosti. Jenže málokdo má podle odborníků pojištění sjednáno správně.
19.07.
|
Redakce
Léto je tady a mnozí se již těší na exotickou dovolenou. Jelikož se české ekonomice daří, je pravděpodobně, že si Češi budou na zahraničních dovolených dopřávat a vyzkouší zážitky a atrakce, na něž by v domovině ani nepomysleli. Jenže pozor na to, co všechno kryje základní cestovní pojištění a co je už za příplatek.
13.07.
|
Martin Ježek
Zážitkem z dovolené může být i adrenalinový sport, nebo další aktivity, které hraničí se zdravotním rizikem. Jestliže jste si vědomi faktu, že do rizika půjdete, měli byste na to myslet i při svém pojištění. Základní verze totiž nekryje vše a některé sporty jsou pojištěny za vyšší cenu.
13.06.
|
Lucie Mečířová
Zabavení řidičáku bývá nepříjemné už v rodné zemi, natož pak v zahraničí. Za jaké přestupky vám jeho zadržení může hrozit? A bude zákaz řízení z Německa platit i pro ČR?
07.06.
|
Lucie Mečířová
Koupili jste si dům a máte v plánu jej nechat pojistit? Děláte dobře. Podívejte se s námi na malé shrnutí toho, co všechno můžete nechat pojišťovnou ochránit na nemovitosti i domácnosti. Nejedná se totiž o totéž!
30.05.
|
Redakce
Životní pojištění mnoho lidí chápe jako úrazové pojištění se spořením. Tělesné poškození si dokážeme představit a také si ho často pojišťujeme. Ale víte, že třeba invalidita v důsledku úrazu představuje z celkového počtu jen 4 % případů? V ostatních případech je důvodem nemoc, varuje Ondřej Poul, ředitel Úseku pojištění osob v Kooperativě.
23.05.
|
Lucie Mečířová
Jedete v létě k moři a přemýšlíte, jestli se vám vyplatí zřídit cestovní pojištění? Nebude stačit jenom průkaz pojištěnce? Ne, nebude, to vám můžeme říct rovnou. Ve smlouvě ale musí být jasně stanoveno, co pojišťovna uhradí, když dojde k pojistné události.
10.04.
|
Lucie Mečířová
Rádi byste začali investovat, ale máte strach, že akorát tak proděláte? Nová platforma podporuje finanční gramotnost a učí mladé investory, jak pochytit um od starších.
05.04.
|
Martin Ježek
Čím máte z hlediska úrazu rizikovější povolání, tím bude vaše životní pojištění dražší. Je to logické, vyššímu riziku při práci je vystaven například natěrač výškových budov než asistentka v prodejně značkových parfémů. Rizikovost klienta má povolání z hlediska pojišťovny zásadní vliv. A podle něj se také určuje většinou cena.
30.03.
|
Redakce
S koncem března se plní finanční úřady a podatelny a především daňová přiznání. Pokud v tom plavete, vždycky se na daně můžete zeptat v naší poradně. Jaké dotazy měli naši čtenáři v posledních dnech? Projděte si je a možná najdete i vaši odpověď.
28.03.
|
Lucie Mečířová
Penzijní pojištění a doplňkové penzijní spoření patří mezi III. pilíř důchodové reformy. Za posledních několik let do něj vstoupilo téměř 5 miliónů Čechů. Jak díky tomu můžou ušetřit na daních?
23.03.
|
Redakce
Vienna Insurance Group patří ve střední a východní Evropě k hlavním hráčům na trhu pojištění. Jak si vedla na našem trhu? A které pojišťovny spadají do jejího portfolia?
22.03.
|
Michal Bureš
Životní pojištění je dobrý produkt, který vám ušetří na daních a vy budete klidně spát, že jste pojištěni. Ale co když ho budete chtít zrušit? Jaké máte možnosti? Která cesta bude pro vás nejlepší?
21.03.
|
Martin Ježek
Víte, že pokud se o své zdraví trochu staráte, můžete získat zajímavé slevy na dobrovolném pojištění v případě nemoci či smrti?
14.03.
|
Redakce
Svět se mění. Technologický pokrok přináší změny nejen do našich běžných životů, ale i do náplně práce. Jak si poradí pojišťovnictví s novými povoláními? Jaká přinášejí rizika? U nich nejsou zatím k dispozici zkušenosti v podobě statistických dat. Navíc jsou komplexnější a jejich vzájemné provázání a vliv na klienty nebo okolí je značný. Jaké změny to jsou a co znamenají tyto výzvy pro pojišťovny? A proti čemu vás vlastně v budoucnu pojišťovny v práci pojistí?
19.02.
|
Michal Bureš
9 rad, díky kterým ušetříte za léky. Na co vše máte nárok? Kde nakupovat léky? Kdy vám zdravotní pojišťovna vrátí peníze? Kde najít přehled cen léků?
14.02.
|
Michal Bureš
V České republice je přeš 400 tisíc invalidních důchodců. Kolik máme invalidních důchodců? Jsou Češi opravdu Simulanten banden? A jak jsou na tom sousední státy?
05.02.
|
Lucie Mečířová
Máte nemocného člena rodiny a rádi byste se pojistili před situací, kdy bude třeba nechat práce a vrhnout se na domácí péči? Ta možnost nově existuje!
02.02.
|
Lucie Mečířová
Jestliže jste si způsobili úraz anebo nemoc z povolání, máte od zaměstnavatele nárok na náhradu vzniklé ujmy. Jak moc se v roce 2018 zvýšila? A kolik vám bude vypláceno?
23.01.
|
Lucie Mečířová
Nedaří se vám najít kartičku zdravotní pojišťovny? Nikde v peněžence ani v dokladech není a vy se bojíte, že jste ji ztratili? A máte vůbec nárok na novou?
16.11.
|
Lucie Mečířová
Odjezd na služební cestu s sebou nese řadu zařizování. Na co by správný šéf rozhodně nikdy neměl zapomenout?
14.11.
|
Lucie Mečířová
Přivyděláváte si prostřednictvím vedlejší výdělečné činnosti a zajímají vás nová pravidla pro blížící se rok 2018? Připravte se na změny.
Zobrazit všechny články