Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityÚčty a spoření

Zprávy a aktuality

Spořicí účty v lednu 2025: které banky drží úrokovou sazbu na 4 %?

21.01.  |  Michal Bureš

Jak je na tom nabídka spořicích účtů na začátku roku 2025? Kde a za jakých podmínek najdete ty nejvyšší úrokové sazby? Co spořicí účty pro děti a mladistvé, nabízejí výhodnější sazby?

Spořicí účty v prosinci 2024: na jakých ještě najdete sazbu nad 4 %?

16.12.  |  Michal Bureš

ČNB pozvolna snižuje úrokové sazby. Jak na to reagují banky a spořitelny ve své nabídce spořicích účtů? Které banky ještě nabízejí zhodnocení nad 4 % ročně?

Úmrtí blízkého: jak se řeší peníze na účtu, pojistky, spoření na penzi či investice?

06.12.  |  Michal Bureš

Úmrtí blízkého je smutné a náročné období. Doba truchlení je ovšem spojena i s řešením finančních otázek. Co se stane s penězi na účtech zemřelého? Jak je to se spořením či pojištěním? A co když byl zemřelý investorem do podílových fondů či kryptoměn?

Státní podpora u stavebního spoření už je jen tisícovka, můžete ale získat dvojnásobek

02.12.  |  Lucie Mečířová

Do konce posledního měsíce v roce musí být na účet stavebního spoření připsána zákonem stanovená částka, aby klient mohl získat nejvyšší státní podporu. Ta je ale od letošního roku poloviční, maximálně tisíc korun. Stavební spořitelny však nabízejí nejrůznější akce, aby udržely staré a přilákaly nové klienty. Co by vám nemělo uniknout?

Spořicí účty v listopadu 2024: kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu?

14.11.  |  Michal Bureš

Česká národní banka (ČNB) během posledního roku již osmkrát změnila úrokové sazby. Jaké jsou nyní úrokové sazby a podmínky na spořicích účtech? Najde se ještě nějaký spořicí účet s úrokovou sazbou nad 4 %?

Srovnání termínovaných vkladů v listopadu 2024: kde vám nejlépe zhodnotí peníze?

13.11.  |  Michal Bureš

Česká národní banka za poslední rok snížila úrokové sazby již osmkrát. Jak to projektují banky, družstva a spořitelny do úročení na termínovaných vkladech? Jaké jsou podmínky pro získání nejvyšších sazeb na trhu?

Spořicí účty v říjnu 2024: kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu?

25.10.  |  Michal Bureš

ČNB na konci září znovu snížila své úrokové sazby. Jak se to projevilo v nabídce spořicích účtů u komerčních bank? Jaké jsou podmínky pro získání té nejvýhodnější sazby?

Jaký je rozdíl mezi úroky smluvenými a úroky z prodlení?

25.09.

Úroky z prodlení jsou sankcí za prodlení dlužníka se splněním závazku, sankcí za opožděné zaplacení peněžitého dluhu. Jejich výši stanoví zákon, ale lze ji změnit smlouvou. Smluvní úroky jsou cenou za poskytnutí úvěru. Co mají společného a jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Nejlepší spořicí účet v září: kdo drží úrokovou sazbu nad 5 %?

24.09.  |  Michal Bureš

Míra inflace se aktuálně pohybuje kolem dvou procent. ČNB pomalu snižuje své úrokové sazby, což se projevuje i u spořicích účtů. Která banka a za jakých podmínek nabízí nejvýhodnější sazby?

Srovnání spořicích účtů v červenci 2024: kde najdete úrokovou sazbu nad 5 %?

26.07.  |  Michal Bureš

Spořicí účty jsou výhodným produktem pro zhodnocení financí, které potřebujete mít hned po ruce. Jaká je aktuální nabídka spořicích účtů? Které jsou nejvýhodnější? A jaké mají podmínky?

Převoz vyšší hotovosti z ČR do členských států EU má podléhat povinnému hlášení

03.07.

Od 30. prosince 2024 začnou mít lidé mířící do jiných států EU povinnost hlásit na výzvu Celní správy hotovost, která dosahuje hodnoty 15 000 eur (cca 370 000 Kč) nebo vyšší.

Platí smlouva o úvěru, když si poskytovatel řádně neprověří solventnost spotřebitele?

19.06.

Co musí poskytovatel spotřebního úvěru u žadatele prověřit? A co se může stát, když to neudělá a nesolventnímu dlužníkovi úvěr poskytne? 

Srovnání spořicích účtů v květnu: které banky nabízejí úrokovou sazbu nad 5 %?

17.05.  |  Michal Bureš

Česká národní banka (ČNB) pokračuje ve snižování úrokových sazeb, na což reagují banky a spořitelny v nabídce svých spořicích účtů. Jaké jsou podmínky na spořicích účtech? Nabízí ještě některé banky spořicí účty s úrokovou sazbou nad 5 %?

Jak neudělat chybu při investování? Nesledujte jen výnos, radí portfolio manažerka Amundi

19.04.  |  Michal Bureš

Vysoká inflace znehodnocující úspory, nejistoty kolem budoucnosti starobních důchodů i široká nabídka investičních příležitostí, to vše Čechy nutí přemýšlet nad investováním. Jaké otázky si položit, než začnete odkládat peníze? Jakým chybám se vyhnout při investování do podílových fondů? Na tyto otázky odpovídá Markéta Jelínková, portfolio manažerka společnosti Amundi.

Sedm zásadních nepravd, které kolují o předdůchodu

18.04.  |  Petr Gola

Z důvodu zhoršení podmínek pro předčasné důchody stoupla atraktivita předdůchodu. Nárok na předdůchod mají pouze občané s dostatečně vysokými vlastními úsporami na smlouvě o doplňkovém penzijním spoření. Podívejme se na vybraných sedm nepravd ohledně předdůchodu.

Spořicí účty v dubnu 2024: jak banky reagovaly na další snížení úrokových sazeb?

12.04.  |  Michal Bureš

V březnu opět Česká národní banka (ČNB) snížila úrokové sazby, na což již reagovaly některé banky a spořitelny snížením sazeb u hypoték i u spořicích účtů. Která banka v současnosti nabízí nejvyšší úrokové sazby na spořicím účtu? Jaké jsou podmínky pro získání těch nejvýhodnějších úrokových sazeb u spořicích účtů?

Srovnání spořicích účtů v březnu 2024: které banky udržely úrokovou sazbu nad 6 %?

07.03.  |  Michal Bureš

Česká národní banka v únoru podle očekávání snížila úrokové sazby. Jak na to reagovaly banky a spořitelny s úrokovými sazbami na spořicích účtech? Kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu na spořicím účtu? Jaké mají banky podmínky pro získání těch nejvyšších sazeb?

Šest pravidel, která se změnila u spoření na důchod

14.02.  |  Lucie Mečířová

Doplňkové penzijní spoření prošlo výraznými změnami, a to především v oblasti státních příspěvků. Co a jak se změnilo a koho se to dotkne?

O kolik se snížila nezabavitelná částka v roce 2024?

15.01.

Od 1. ledna 2024 došlo ke snížení normativních nákladů na bydlení, od kterých se odvíjí i výše nezabavitelného minima, tedy částky, která musí dlužníkovi zůstat z jeho příjmů při srážkách ze mzdy.

Jaké (ne)výhody má dlouhodobý investiční produkt? A kdo už DIP nabízí?

12.01.  |  Michal Bureš

Co je to dlouhodobý investiční produkt (DIP)? Jaké banky či spořitelny jej již nabízejí? Podívejte se spolu s námi, jaké jsou jeho výhody a nevýhody a kolik se vám může vrátit na daních.

Změny ve stavebním spoření v roce 2024: snížení státní podpory o polovinu a její zdanění

10.01.

V souvislosti s účinností konsolidačního balíčku, který přináší řadu úsporných opatření, nastaly také změny ve stavebním spoření. Jde především o snížení státní podpory a její zdanění.

Srovnání spořicích účtů v lednu 2024: které banky ještě drží úrokovou sazbu nad 6 %?

05.01.  |  Michal Bureš

Česká národní banka snížila úrokové sazby. Jaká byla reakce bank? Snížily banky úrokové sazby na spořicích účtech? Kde najdete pro vás nejvýhodnější úrokovou sazbu?

Srovnání spořicích účtů v prosinci 2023: úrokovou sazbu přes 6 % nabízí řada bank

01.12.  |  Michal Bureš

Banky a spořitelny se před Vánocemi snaží nalákat nové klienty na speciální nabídky. To se lehce dotklo i spořicích účtů a hned několik bank je nabízí s úrokovou sazbu přesahující 6 %. Který spořicí účet bude pro vás vhodný? Jaké jsou podmínky pro získání bonusových úrokových sazeb?

Ženy průměrně proinvestují více než 1600 Kč měsíčně, vyplynulo z průzkumu investiční společnosti Amundi

08.11.

Zájem žen o investování postupně stoupá. Kolik žen investuje? Jaký je rozdíl při investování mužů a žen? Jaká je jejich motivace? Co ženám při investování chybí?

Srovnání spořicích účtů v říjnu 2023: nejvyšší úroková sazba je stále přes 6 %

05.10.  |  Michal Bureš

Česká národní banka drží úrokové sazby stále poměrně vysoko, nicméně ústup inflace je pozvolný. Jak zhodnotit své finance a mít je stále rychle k dispozici? Spořicí účty jsou jednou z možností, jak peníze částečně ochránit před inflací. Která banka či spořitelna nabízí spořicí účet s nejvyšší úrokovou sazbou? Jaké jsou podmínky jednotlivých spořicích účtů?

Co je dobré vědět o předdůchodu?

01.09.  |  Petr Gola

Z důvodu zpřísnění podmínek pro předčasné důchody a z důvodu zvýšení minimálního věku, kdy bude možné do předčasného důchodu odejít, v příštích letech stoupne obliba předdůchodu. Kdy je možné předdůchod čerpat? Jaká pravidla následně platí pro výpočet starobního důchodu? Jaké je možné mít příjmy?

Konec opisování čísel účtů. K zaslání platby brzy postačí znát telefonní číslo příjemce

01.09.

K zaslání peněz na účet brzy postačí znát jen telefonní číslo příjemce. Službu by mohly některé banky poskytovat již během letošního podzimu. Aplikace má zjednodušit posílání plateb především mezi rodinnými příslušníky a nejbližšími lidmi.

Srovnání spořicích účtů v srpnu: které nabízí nejvyšší úrokovou sazbu?

25.08.  |  Michal Bureš

Inflace ukrajuje hodnotu našich úspor. Alespoň částečně mohou naše peníze zhodnotit lehce sjednatelné spořicí účty. Které jsou ty nejlepší v srpnu 2023?

Klienti využívající advokátních úschov získají větší kontrolu nad svými financemi

10.08.

Česká advokátní komora změnila s účinností od 23. července 2023 pravidla pro provozování advokátních úschov. Přijetím nových opatření chce zmírnit počet případů, kdy dochází ke zpronevěře klientských financí ze strany advokátů.

Srovnání spořicích účtů v srpnu 2023: kde je nejvyšší úroková sazba?

09.08.  |  Michal Bureš

Spořicí účty mají výhody běžného účtu a k tomu částečně ochrání finanční prostředky před inflací. Která banka nabízí nejvyšší úrokovou sazbu a za jakých podmínek?

Co dělat, když na dovolené ztratíte platební kartu? Přehled čísel pro blokaci

28.07.

Ztratili jste platební kartu, nebo vám ji ukradli? Jako první řešte její blokaci. Buď přes internetové bankovnictví, nebo telefonicky. Číslo na banku si do mobilu uložte předem, přinášíme jejich přehled.

Hlásit se do online banky pohodlně a zároveň bezpečně je výzva pro vývojáře

26.07.

Většina klientů chce s bankou komunikovat hlavně digitálně. Obávají se však, zda je to bezpečné. Jak najít hranici mezi kvalitním zabezpečením a uživatelskou přívětivostí?

Srovnání spořicích účtů v červnu 2023: kde nejlépe zhodnotit peníze přes léto?

21.06.  |  Michal Bureš

Jaké jsou podmínky u spořicích účtů v červnu 2023? Kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu, ale s menším háčkem? Které české banky nabízejí spoření s 6% úrokem?

Doba oddlužení se pravděpodobně zkrátí z pěti let na tři

05.06.

Ministerstvo spravedlnosti připravilo již v roce 2022 návrh zákona, kterým by se měl proces oddlužení zkrátit na 3 roky. Návrh zákona má v blízké době projednávat vláda. Následně o něm bude hlasovat parlament. Účinnost novely je plánovaná od 1. ledna 2024.

Kdo za vás může podat návrh na oddlužení? Pozor si dejte na oddlužovací šmejdy

17.05.

Ministerstvo spravedlnosti zmodernizovalo portál pro dlužníky, který přehlednou formou poradí, jak požádat soud o oddlužení a zbavit se tak části dluhů. Zároveň chce dlužníky varovat před tzv. oddlužovacími šmejdy.

Srovnání spořicích účtů na jaře 2023: kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu?

18.04.  |  Michal Bureš

Inflace je nadále vysoká a znehodnocuje vklady v českých bankách. Spořicí účty alespoň trochu znehodnocení brzdí. Kde najdete nejvyšší úrokovou sazbu? Jaké jsou další podmínky na spořicích účtech?

Nejčastější omyly spojené s předdůchodem v praktických příkladech

17.04.  |  Petr Gola

Jedním z oblíbených finančních produktů k zabezpečení na důchod je doplňkové penzijní spoření, ze kterého je případně možné čerpat předdůchod. Kdy s tím můžete začít? Jaké výhody přináší? Za jakých podmínek je možné v předdůchodu pracovat?

Kdy vám (ne)pomůže pojištění krádeže peněz vybraných z bankomatu?

27.01.

Banky někdy nabízí také možnost uzavřít pojištění pro případ krádeže peněz, které vyberete z bankomatu. Jsou ale situace, kdy vám takové pojištění nepomůže. Co bývá ve výlukách?

Srovnání spořicích účtů v lednu 2023

27.01.  |  Michal Bureš

Podívejte se na srovnání spořicích účtů. Kde najdete tu nejvýhodnější sazbu? Jaké jsou podmínky pro získání výhodnějších sazeb? Kde jsou výhodnější úrokové sazby ohraničeny pouze pro „nižší vklady“?

Měníte občanku? Tyto banky vyřídí všechno za vás a na pobočku ani nemusíte

25.01.

Nový občanský průkaz s sebou nese povinnost nahlásit změnu mimo jiné i bance. Některé banky či záložny vyžadují vaši osobní návštěvu, jinde nevyžadují ani vaši aktivitu a vše si zjistí samy.

Kdy budou pololetní prázdniny v roce 2023?

24.01.  |  Lucie Mečířová

Za chvíli tu máme pololetní prázdniny. Na jaké datum a den spadají? A kdy bude ve druhém pololetí v roce 2023 další volno?

Hromadí se vám doma mince? Můžete je snadno vyměnit za bankovky. Jak na to?

16.01.

Nosit v peněžence hromadu drobných mincí není ve většině případů nejpraktičtějším řešením. Mnozí Češi si doma odkládají drobné mince do prasátka. Ale co s mincemi, až bude prasátko plné? Dají se mince vyměnit za bankovky či vložit na účet?

Nezapomeňte do konce roku získat na stavebním spoření plnou státní podporu

13.12.  |  Lucie Mečířová

Máte stavební spoření? Jestliže ano, už jste si odeslali dostatek financí na účet, abyste získali plnou roční státní podporu? Přečtěte si, do kdy máte čas.

Srovnání stavebního spoření: které uzavřít ještě do konce roku?

12.12.  |  Michal Bureš

Jaká je nabídka stavebního spoření od stavebních spořitelen na konci roku 2022? Jaké jsou aktuální úrokové sazby u vkladů na stavebním spoření? Jaká je výše státní podpory?

Kdy vám spoření v doplňkovém penzijním spoření nesníží daň?

09.12.  |  Petr Gola

Spoření na penzi v penzijním připojištění a doplňkovém penzijním spoření je státem podporováno i možností uplatnění daňového odpočtu. Podívejme se v několika vybraných příkladech, kdy však spoření na penzi daňovou povinnost nesnižuje.

Jak žádat o mateřskou?

25.11.  |  Michal Bureš

Žádost o mateřskou je triviální, jestliže jste zaměstnaná. Co ovšem dělat, abyste ji měla co nejvyšší? Kdy máte nárok na mateřskou na základě dohod? A jak si žádost vyřizuje OSVČ?

Srovnání spořicích účtů v listopadu: kde úroková sazba přesáhne 6 %?

04.11.  |  Michal Bureš

Inflace je i nadále vysoká a jednou z možností, jak se alespoň částečně proti znehodnocení peněz bránit a zároveň mít peníze k dispozici, jsou spořicí účty. Jaká je aktuální nabídka úrokových sazeb na spořicích účtech bank? Kde je nejvyšší úroková sazba bez stropu na úročení vkladu?

Co jste možná nevěděli o předdůchodu

14.09.  |  Lucie Mečířová

Uvažujete o tom, že byste už chtěli čerpat předdůchod? Jaké podmínky je k tomu nutné splnit a co o něm možná doposud nevíte?

Kde vám za zřízení účtu dají nejvyšší odměnu?

13.09.  |  Michal Bureš

Banky se přetahují o klienty pomocí různých prémiových akcí. Kde dostanete za zřízení běžného účtu nejvíce? Jaké jsou podmínky a do kdy platí marketingové akce?

Bude zrušena podpora u stavebního spoření? Vyplatí se nadále spořit?

24.08.  |  Michal Bureš

Vládní strany hledají, kde ušetřit. Jednou z cest je zrušení státní podpory u stavebního spoření, která činí až 2000 Kč ročně. Kdo je pro zrušení státní podpory? Jaká jsou pro a proti zrušení státní podpory stavebního spoření?

3 spořicí účty s vysokým úrokem, ale zato s mnoha podmínkami

10.08.  |  Lucie Mečířová

Chcete si založit nový spořicí účet? Prošli jsme za vás nabídky na trhu. Pokud však chcete nejvýhodnější úrok, budete pro to muset udělat i něco navíc.

Další zvýšení sazeb spoření. Banky začínají úročit 5 % i běžné platební účty, záložny nabízí přes 7 %

15.07.  |  Redakce

Říká se tomu tzv. peníze na viděnou. Peníze si můžete kdykoli vybrat, a přitom se vám úročí. Kromě spořicích účtů banky začínají úročit i běžné platební účty. Po malé bance se přidala i velká. Aktuální přehled akčních nabídek.

Česká národní banka opět zvyšuje úrokové sazby, které jsou nejvyšší od roku 1999

22.06.  |  Michal Bureš

Česká národní banka opět zvýšila úrokové sazby, které jsou nyní nejvyšší od roku 1999. Jakou mají jednotlivé úrokové sazby výši? Budou se úrokové sazby nadále zvyšovat?

Srovnání spořicích účtů v červnu: kde najdete nejvyšší úrokovou sazbu?

07.06.  |  Michal Bureš

Inflace užírá úspory, a pokud chcete mít peníze disponibilní a zároveň je zhodnocovat, spořicí účet vám může pomoci. Na kterém spořicím účtu najdete nejvyšší úroky?

ČNB krotí inflaci, padající korunu a možná i ekonomický růst…

13.05.  |  Michal Bureš

Česká národní banka (ČNB) zvýšila úrokové sazby o 0,75 procentního bodu, tedy nejvíce od roku 1999. A to byl teprve začátek rušného května. Jaký bude mít další růst úrokových sazeb dopad na českou ekonomiku? Bude další zvyšování sazeb pokračovat?

Promítlo se zvýšení úrokových sazeb ČNB do sazeb spořicích účtů?

06.04.  |  Michal Bureš

Česká národní banka opět zvýšila úrokové sazby. Jak se to projevilo v úrokových sazbách u spořicích účtů? Kde přesahuje úroková sazba 3,5 %?

Do jaké maximální výše jsou pojištěné vaše bankovní vklady?

23.03.

Zajímali jste se někdy o to, do jaké výše jsou vaše peníze uložené v bance pojištěné? Kolik je vhodné mít maximálně na účtu peněz? Na jakou částku máte nárok, pokud vaše banka zkrachuje?

Kdy budou klientům Sberbank vyplaceny peníze a kým?

03.03.  |  Lucie Mečířová

Máte vedený účet u Sberbank? Nemůžete se kvůli nečinnosti banky dostat ke svým penězům? Co s nimi bude a uvidíte je ještě někdy?

ČNB oznámila růst sazeb: úrokové sazby jsou nejvyšší za posledních 20 let!

03.02.  |  Michal Bureš

Česká národní banka opět výrazně zvýšila sazby, a to od pátku 4. února 2022. ČNB se tím snaží zkrotit inflaci, aby se dál nevzdalovala od inflačních cílů ČNB. Růst sazeb podraží hypotéky i úvěry pro podnikatele. Povede se zkrotit inflaci? A kdy se projeví zvýšení sazeb i u spořících účtů?

Novoroční předsevzetí pro osobní finance

29.12.  |  Michal Bureš

Připomíná vám váš šuflík se smlouvami nezdolnou hromadu? Nejste si jisti, kterým poradcům věřit? Zdá se vám, že vydáváte peníze za věci, které ani nevíte, k čemu slouží?

Stavební spoření pro děti: kde najdete nejvyšší úrok?

13.12.  |  Michal Bureš

S koncem roku nabízí stavební spořitelny marketingové akce, ty společně s rostoucími úrokovými sazbami, mohou vytvořit zajímavý spořicí produkt. Jaká je nabídka stavebního spoření pro děti? 

Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?

06.12.  |  Michal Bureš

Pokud chcete mít vysoké daňové odpočty a od státu získat letos co nejvíc, tak máte nejvyšší čas vložit peníze na vaše stavební spoření, penzijko či životní pojištění. Kolik vložit na jednotlivé finanční produkty, abyste měli nejvyšší státní příspěvek a nejvyšší daňové úlevy?

Srovnání spořicích účtů: jak se projevilo zvýšení úrokových sazeb ČNB?

23.11.  |  Michal Bureš

Česká národní banka nedávno zvýšila úrokové sazby, což se projevilo na růstu úrokových sazeb hypoték. Tradičně se zpožděním se růst úrokových sazeb ČNB začíná projevovat v úrokových sazbách spořicích účtů? Jaká je nabídka bank? A který spořicí účet je nejvýhodnější?

Co dělat, když jste klientem Bohemia Energy?

14.10.  |  Michal Bureš

Bohemia Energy ukončila svoji činnost, co mají její klienti dělat? Jaké budou mít ceny za elektřinu či plyn? Do kdy musí přejít k novému dodavateli energií?

Proč uzavření předmanželské smlouvy není ostuda a před čím vás chrání?

23.09.  |  Lucie Mečířová

Každý rok proběhne v České republice tisíce svateb. Naprostá většina budoucích manželů pak neuzavře předmanželskou smlouvu. Proč je dobré o ní minimálně uvažovat a před čím vás chrání?

Jak doma bezbolestně snížit spotřebu elektřiny?

29.07.  |  Jana Poncarová

Zdražuje se. Nahoru jdou ceny benzínu i energií. Pak zpravidla rostou i ceny zboží a služeb. Domácnosti proto šetří, kde se dá. Až stovky korun mohou do rodinného rozpočtu přinést úspory elektřiny. 

Dokonalý finanční plán je jen chiméra

09.07.  |  Jaroslav Bartoš

Každý někdy zatouží být bohatý, nemít žádné finanční starosti a plnit si svá finanční přání jediným mávnutím platební karty. Finanční realita většiny z nás je ale naprosto odlišná. Majetek je třeba dlouhodobě budovat. A na tomto faktu je postavena teorie finančního plánování.

Bankovní identita vám pomůže vyřídit věci z banky i úřadů z tepla domova

22.06.  |  Michal Bureš

Bankovní identitu používá čím dál více bankovních institucí, rovněž i úřady státní správy jsou do ni zapojené. Co všechno skrze bankovní identitu vyřídíte? Jak lze zřídit? A jaké jsou její možnosti, výhody a nevýhody?

Chcete měnit dodavatele plynu? Zkuste nové produkty a dejte pozor na udržovací nabídky

02.06.  |  Lukáš Pololáník

S koncem topné sezóny nastává ten nejlepší čas na vyhodnocení letošních nákladů na vytápění a možná také na výběr nového dodavatele plynu. Vhodným výběrem totiž můžete ušetřit klidně i tisíce korun ročně, samotná cena ale nemusí být vždy to nejdůležitější kritérium. Jaké jsou nové možnosti a na co si dát při výběru dodavatele plynu pozor.

Kde dostanete za založení účtu bonus? Jaké jsou aktuální akční nabídky tuzemských bank?

16.04.  |  Redakce

Svůj bankovní účet má už většina dospělých obyvatel České republiky, řada z nich jich má i několik. Banky se proto snaží nové klienty nalákat na různé propagační akce. Zmapovali jsme, jaké jsou aktuální nabídky.

Vyplatí se penzijní spoření? Nejsou lepší alternativy ke spoření?

13.04.  |  Redakce

Penzijní spoření patří i nadále k nejoblíbenějším produktům u Čechů, přestože výnosy v rámci penzijního spoření nebývají příliš vysoké. Vyplatí se vůbec zakládat penzijní spoření? Jaké máte alternativy?

Nejčastější triky podvodníků, kteří ohrožují vaše internetové bankovnictví

08.12.  |  Redakce

Používáte internetové bankovnictví? Podvodníci a internetoví slídilové jsou čím dál vychytralejší. Jak útočí na klienty bank nejčastěji a jak se bránit?

Vydavatelství Mladá fronta se prodává očištěné od dluhů

26.08.  |  Redakce

Praha 25. srpna 2020 – Vydavatelství Mladá fronta se prodává jako celek nezatížený předchozími dluhy. Nový vlastník tak získá vydavatelství očištěné o závazky vzniklé před vyhlášením konkurzu. Naopak na nového majitele přejdou všechny autorské kontrakty, ochranné známky a celé portfolio titulů.

Jak dlouho trvá stavební řízení?

09.07.  |  Redakce

Jak dlouho trvá vyřízení stavebního povolení? Na jaké úřady a instituce musíte zajít? Kolik to bude stát?

Srovnání spořicích účtů v létě 2020

02.07.  |  Michal Bureš

Podívejte se na přehled spořicích účtů a zjistěte, který je pro vás ideální, jestliže si chcete vysokou částku na chvíli odložit, či spořit dlouhodobě pár drobných. 

Nemáte na složenky za elektřinu kvůli koronaviru? Volejte dodavateli

30.04.  |  Jana Poncarová

Praktické dopady nouzového stavu pociťují domácnosti v mnoha rovinách. Někteří lidé se kvůli ztrátě zaměstnání nebo výpadků příjmů potýkají s tenčícím se rodinným rozpočtem. Co si počít ve chvíli, kdy nezbývá na složenky za elektřinu nebo plyn?

Fintech a proměna bankovního světa

17.01.  |  Komerční sdělení

Vybavujete si otevření svého prvního bankovního účtu? Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že jste se sami nebo s rodiči vydali do banky ve svém městě. Všechno tam na vás působilo profesionálně od bankovních úředníků, kteří tam pobíhali v oblecích, až po zvuk tisknutí bankovních šeků a příkazů. I firemní propiska, kterou vám dali, měla určitě takový ten byznysový nádech.

Recenze: investování pomocí Rentiéra od Zonky

13.01.  |  Redakce

Společnost Zonky spustila novou investiční službu Rentiér, který za vás zhodnotí vaše peníze investicí do stovek nízkorizikových spotřebitelských úvěrů stejně, jako to dělají banky. Sami si jen vyberete počáteční investici, o vše ostatní se za vás postarají. Jak Rentiér funguje? Proč investovat tímto způsobem a můžete si být na Zonky jistí, že jsou vaše peníze v bezpečí?   

V čem se liší čeští klienti bank oproti těm v západní Evropě?

18.12.  |  Redakce

Banky musí vykročit nad rámec tradičních služeb, aby se udržely na trhu, protože jim do řemesla začínají fušovat start-upy i velké internetové společnosti. Jak jsou na tom české banky? V čem se liší čeští klienti oproti těm v západní Evropě?

Přehled slev u stavebních spořitelen: Vyplatí se vůbec?

10.12.  |  Michal Bureš

Stavební spoření se za poslední rok dostalo znovu do zájmu Čechů a stavební spořitelny lákají na limitované slevy a odměny. Vyplatí se vůbec? A jaké prémie si na vás spořitelny připravily?

Nechodíte rádi do banky? Nevadí, již nemusíte

05.12.  |  Redakce

Chodit do banky, je otrava – stojí to čas a mnohdy i nervy. Mnohé banky proto vychází svým klientům vstříc a téměř všechny služby již vyřešíte z tepla svého domova prostřednictvím smartphonu, tabletu či notebooku.

Čeká nás zdražení plynu? ERÚ oznámil vyšší ceny

27.11.  |  Jana Poncarová

Co čtvrtletí vyhlašuje Energetický regulační úřad indikativní ceny zemního plynu. Podle nich si lidé mohou porovnat, jestli za plyn platí hodně nebo akorát. V posledním čtvrtletí ceny plynu lehce poskočily. 

Nezávazná přihláška jako poukázka na potíže. Pozor na některé aukční firmy

22.11.  |  Jana Poncarová

Na začátku bývá nezávazná přihláška do aukce elektřiny nebo zemního plynu. Na konci složenka s tučnou sumou. Když si špatně přečtete podmínky aukcí, můžete se dostat do potíží. Na co si dát pozor? A jak bezpečně soutěžit o nejlevnější energii? 

Jak žádat o mateřskou, když studujete? A jak o ní žádá otec či jiná osoba?

18.11.  |  Michal Bureš

Jak o peněžitou pomoc v mateřství žádá nezaměstnaná či studující osoba? Jak a kdy o PPM může žádat otec či babička? A co dělat, když na mateřskou nedosáhnete?

EU: V Česku žije nejméně „chudých“ lidí

12.11.  |  Petr Gola

Každý šestý občan v Evropské unii je dle evropské příjmové definice „chudý“. Nejméně „chudých“ lidí žije přitom v Česku, jsme jedinou členskou zemí, kde je to méně než 10 %. Jak se stanovuje příjmová hranice „chudoby“? 

Poslanci schválili zvýšení rodičovské. Co vše se změní?

08.11.  |  Michal Bureš

Rodičovský příspěvek se od 1. ledna 2020 zvýší rodičům, kteří jej budou aktivně pobírat. Zvýší se i maximální měsíční dávka pro rodiče, kteří nepobírali mateřskou. Dále se zvýší i doba, na kterou mohou umístit dítě mladší dvou let do školky či jeslí.

Máte volné peníze? A chcete, aby jich bylo víc?

22.10.  |  Martin Ježek

Máte pocit, že vám peníze trochu přebývají a měly by spíš vydělávat, než ležet doma, nebo v bance? Nejste sami. Finanční poradci se s podobným typem zákazníků setkávají poměrně často. Co se tedy dá dělat?

Srovnání spořicích účtů, kam vložit peníze?

15.10.  |  Michal Bureš

Který ze spořicích účtů je nejvýhodnější? Jaké sazby má Komerční banka, ČSOB, Air bank? Má opravdu Raiifeisenbank spořicí účet o 3 % p. a.?

Trendy v osobním bankovnictví - crowdfunding?

09.10.  |  Redakce

Co vás v budoucnu čeká ve vašem osobním bankovnictví? Bude vám váš účet hlídat a nabízet slevy, doporučovat nejvhodnější investice nebo zprostředkovávat poslední novinky z oblasti bankovnictví a inovativních finančních technologií? A víte, co je crowdfunding a jak pomocí něj investovat do zajímavých projektů?

Proč dětem založit stavební spoření?

07.10.  |  Lucie Mečířová

Uvažujete o tom, že dětem založíte stavební spoření? Bude smlouva výhodnější než pro dospělého? Jaké má vlastně stavebko výhody a proč spořit peníze zrovna na něm?

Ceny zemního plynu: Jak vybrat dodavatele a zlevnit si vytápění?

01.10.  |  Jana Poncarová

Kdo vytápí dům nebo byt plynem, může před nastupující topnou sezónou zůstat v klidu. Dodavatelé žádné velké zdražování prozatím nechystají. Když ceny porostou, tak jen mírně. Vytápění plynem si lidé mohou zlevnit, pokud vyberou energetickou firmu s dobrými cenami i obchodními podmínkami.

Jaké jsou výhody a nevýhody práce z domu?

26.09.  |  Martin Ježek

Pracovat doma, tedy mít home office, je zatím pro mnoho lidí jen nesplněný sen. Je pravda, že u některých profesí, například u učitelů nebo lékařů homeoffice není možný, pokud tedy doma neučí vlastní děti nebo nemají ordinaci ve svém domě. Proč tomu tak je a jaké má práce doma výhody a nevýhody?

4 finanční tipy pro samoživitelky

24.09.  |  Martin Ježek

V České republice se rozvede přibližně každé druhé manželství. Pokud se ve svazku ještě nenarodily děti, asi se zas tolik neděje. Daleko častěji se ale rozpadnou manželství s dětmi, které pak vychovává jeden z partnerů. Ve většině případů připadne výchova dítěte na ženu. Finanční situace samoživitelky se pak může hodně zkomplikovat. Jak si ji alespoň trochu ulehčit?

Topná sezóna začala. Kolik zaplatíte za dřevo a uhlí?

17.09.  |  Jana Poncarová

Díky kůrovcové kalamitě je dřeva dost, a tak jeho ceny padají. Ačkoli uhlí na světových trzích také zlevňuje, domácnosti si letos za metrák pár desítek korun připlatí. Dražší bude i teplo z uhelných tepláren. Čím se vyplatí podle ekonomů topit? A jak energii ušetřit? 

Čeká banky digitální revoluce?

12.09.  |  Redakce

Bankovnctví čeká v následujících letech řada změn, které klientům ušetří čas i peníze. Jaké trendy budou hýbat bankovním světem? Co již klienti využívají?

Kvíz: Otestujte si vaši finanční gramotnost!

09.09.  |  Michal Bureš

Češi na tom nejsou s finanční gramotností valně. Vyzkoušejte si, zda-li se vyznáte v základních ekonomických pojmech a na čem musíte ještě zapracovat.

Je Česko kryptoměnovou těžební velmocí? Jak začít těžit?

22.08.  |  Redakce

Jaké mají Češi postavení ve světě kryptoměn? Jaké budou trendy v této oblasti? Nahradí kryptoměny peníze? Kde zjistit informace o kryptoměnách?

Kolik si vydělaly největší české e-shopy a kdo je vlastní?

05.08.  |  Michal Bureš

Ročně se skrze e-shopy nakoupí zboří v řádech desítek miliard korun. Kdo ovšem vlastní největší české e-shopy? A jaké měly tržby ty největší?

Každá 10. faktura v Česku je zaplacena až po splatnosti

03.08.  |  Redakce

Nejspíše každý podnikatel se setkal s placením faktur po splatnosti a někteří podnikatelé ani jinak faktury neplatí. Kolik % faktur je placeno až po splatnosti? Zlepšuje se platební morálka?

Kde dostanete nejvyšší odměnu za založení účtu?

30.07.  |  Michal Bureš

Jaké odměny nyní poskytují banky za založení účtu? Která banka vám dá 1 000 Kč? A jaké další podmínky musíte splnit?
« Předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Rejstříky - osoby

    Rejstriky.finance.cz
    Rejstříky - subjekty

      Rejstriky.finance.cz
      Rejstříky - adresy

        Rejstriky.finance.cz