Finanční rady, tipy a triky
07.07.2016
|
Michal Ruml
Zejména v období letních dovolených navštíví ČR vyšší počet cizinců. Mnoho z nich do naší republiky přijíždí vlastním automobilem. Zvyšuje se tak riziko, že vás nabourá cizinec zahraničním vozidlem. Případná škoda bude kryta z povinného ručení viníka, avšak zjištění informací o zahraniční pojišťovně může být v některých případech komplikovanější.
01.07.2016
|
Redakce
K dovolené v zahraničí nezbytně patří vhodné cestovní pojištění. Aby klienta dostatečně chránilo, je třeba věnovat pozornost jeho výběru i správnému využití v případě nečekané události. UNIQA pojišťovna shromáždila hlavní zkušenosti z minulých let a v článku naleznete několik doporučení.
30.06.2016
|
Lukáš Pololáník
V loni vycestovalo nejvíc českých turistů na Slovensko, do Chorvatska, Itálie a Rakouska. Jedná se o destinace, kam Češi často cestují vlastním automobilem. Zdá se, že řidiči si za prázdninové cesty na dovolenou připlatí. Ceny benzínu a nafty rostou a v zahraničí jsou vyšší. V Rakousku se zvýšila cena dálničních známek a podražilo i jednorázové mýtné vybírané za průjezd horskými oblastmi. Bulharsko kvůli rozšíření dálniční sítě zvýšilo ceny dálničních známek o 40 procent. Pozor na týdenní platnost dálniční známky ve Slovinsku.
29.06.2016
|
Redakce
Řada Čechů stráví letošní dovolenou v zahraničí. Kdo se chce vyhnout stresovým situacím při balení, na cestách i v místě pobytu, měl by se držet osvědčených doporučení. Řekneme vám, co byste si neměli zapomenout zabalit do kufru, jak naplánovat cestu autem nebo proč si zvážit kufr před cestou na letiště.
28.06.2016
|
Redakce
Opustit svou práci kvůli dovolené jen tak bez přípravy a předání kompetencí si většina pracovníků nemůže dovolit. Mnozí však zůstávají v kontaktu s kolegy či klienty prostřednictvím mobilu a e-mailu, i když jsou tisíce kilometrů od svého domova. Je to správné? A jak se do práce vrátit tak, aby se člověk z návalu práce „nezbláznil“?
27.06.2016
|
Lukáš Pololáník
Chystáte se na dovolenou? Je lepší peníze dopředu vyměnit nebo vybrat na místě z bankomatu? Jak co nejefektivněji platit či vybírat hotovost v zahraničí? Jak vyřešit případnou ztrátu nebo krádež karty? Pozor na poplatky a limity, mějte další kartu v záloze, klidně i kreditku, pro zúčtování transakce volte místní měnu a místo bankomatu hledejte ATM.
24.06.2016
|
Elena Ondrová
Pro osoby, které úrazem či nemocí nebo dokonce již od narození potřebují pomoc ostatních, jsou určeny dávky pro osoby se zdravotním postižením. Průkaz osoby se zdravotním postižením, příspěvek na mobilitu a příspěvek na zvláštní pomůcku má těmto lidem pomoci se snáze začlenit do společnosti. Pro ty, kteří ještě navíc potřebují pomoc jiné osoby, je určen příspěvek na péči.
23.06.2016
|
Lukáš Pololáník
I když je v současnosti nezaměstnanost rekordně nízká, mnoho lidí se i tak nevyhne návštěvě úřadu práce. Doporučuje se na úřad zajít do 3 dnů od ukončení zaměstnání. Přečtěte si, jak se registrovat na úřadu práce, jaké dokumenty budete potřebovat a co vše a v jakých lhůtách je potřeba vyřídit?
21.06.2016
|
Lukáš Pololáník
V rámci dávek na bydlení lze čerpat příspěvek na bydlení a doplatek na bydlení. Na tyto dávky ale nedosáhne každý, rozhodující je totiž výše příjmů, výše nákladů na bydlení a forma bydlení. Společně se žádostí je tak nutné zmíněné náležitosti doložit. Jak žádat o dávky na bydlení?
20.06.2016
|
Elena Ondrová
V životě se mohou přihodit události, jejichž řešení není možné bez pomoci. Právě pro tyto okamžiky, které často mohou vypadat jako bezvýchodné, má stát systém různých dávek, které dokážou pomoci lidem v nesnázích. Podívejte se, jaké dávky existují a kdo je může získat.