Ke stejnému výsledky dospěla Logica podle Práva i za leden. Potvrzují se tak údaje, které už dříve avizovala firma Kapsch.
ŘSD, které je provozovatelem mýtného, se teď bude auditora dotazovat, z jakých měření a výpočtů vycházel. Oficiální zprávu o efektivnosti výběru pak předá ministerstvu dopravy. Jde o důležitý údaj, protože při úspěšnosti nad 95 procent má společnost Kapsch v prvních třech měsících po startu mýtného nárok na peníze vybrané nad tuto hranici, připomíná Právo.
S vyplacením peněz společnosti Kapsch za překročení 95procentní hranice úspěšnosti však MD otálí. "Chceme dořešit problém s vozidly o hmotnosti pod 12 tun, která systém registruje, ačkoliv by mýtné neměla platit," řekl Právu mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.
Do 18. března se na mýtném v ČR vybralo už přes 1,1 miliardy korun. "Je to povzbuzující výsledek," komentoval časné překročení miliardové hranice náměstek ministra dopravy Jiří Hodač. Pokud se dosavadní trend udrží, vynese mýto za celý letošní rok nejméně 5,5 miliardy korun, píše Právo.
Mýtné se v ČR vybírá od 1. ledna zatím pouze na dálnicích a rychlostních silnicích, kde je použita čistě mikrovlnná technologie. Za kilometr zaplatí dopravci v průměru 4,05 koruny.