"Výbor a dozorčí rada SFDI zasedají zpravidla jedenkrát měsíčně v sídle ministerstva dopravy, ale i na výjezdních zasedáních a nelze jim proplácet cestovní náhrady... Proto se navrhuje zvýšení odměn," zdůvodnil změnu v písemném návrhu pro vládu Řebíček. Tyto odměny se nezměnily od roku 2002, argumentuje Řebíček.
Vláda už začátkem března vyměnila téměř celý devítičlenný výbor fondu. Novými členy se stali například hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS) a poslanci Jan Bürgermeister (ODS) a Miroslav Váňa (ČSSD). Členem výboru zůstal poslanec Ladislav Šustr (KDU-ČSL).
Šustr patří podle Práva mezi politiky s nejvyššími vedlejšími příjmy. Jako místopředseda dozorčí rady Sazky pravidelně přiznává kolem milionu korun za tuto činnost. Například za rok 2004 přiznal 1.359.467 korun, o rok později 993.297 korun. Ve sněmovně jeho plat jako místopředsedy výboru činí 74.000 korun hrubého měsíčně.
Funkci ve sněmovně má i Bürgermeister, jako první místopředseda poslaneckého klubu ODS má nárok na plat 67.100 korun. Plat poslance Váni, který je bez funkce, a tudíž bez příplatku, činí 61.400 korun. K platu mají poslanci až třiačtyřicetitisícové nezdanitelné náhrady.
V dozorčí radě fondu zasedají například poslanci Karel Sehoř (ODS), Pavel Hojda (KSČM) a Věra Jakubková (SZ). Všichni tři pobírají plat 74.000 korun.