Česká spořitelna tak na svých obchodních místech od dubna například zruší polední přestávky, jinde pobočka otevře již v osm hodin nebo bude zavírat až v 18:00. "S úpravou otevírací doby budeme pokračovat i nadále," zvedl Sloupenský. Zatím tato úprava bude banku stát 4,6 milionu korun měsíčně na platech zaměstnanců.
Česká spořitelna má rovněž sedm poboček v nákupních centrech po celé zemi, kde nabízí služby celý týden včetně soboty a neděle. Banka chce tyto pobočky postupně otevřít ve všech bývalých krajských městech. Do dvou let chce banka zvýšit celkový počet poboček o desítky dalších.
Celý týden má 27 obchodních míst otevřeno v současnosti i Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB. Ta má v současnosti přes 20 finančních center, za hlavní distribuční kanál považuje ovšem 3300 poboček České pošty. Proto její klienti mohou využít i 500 obchodních míst v sobotu. Podle mluvčího spořitelny Martina Orsága má banka i některé pobočky, které jsou otevřeny téměř nepřetržitě.
Samotná ČSOB má v současnosti 188 poboček pro drobné klienty, přičemž letos by jich měla otevřít dalších 30 až 50. U těchto poboček má jednotnou otevírací dobu od 9 do 17 hodin.
Rozšíření provozu chystá letos i Komerční banka. Z celkového počtu 378 obchodních míst v ČR má pracovní dobu delší než do 17. hodiny 44 poboček, z toho jedna v Brně má otevřeno až do 19:00. V sobotu jsou otevřeny čtyři pobočky, a to v nákupních centrech v Praze či Brně. "V blízké době plánujeme prodloužit pracovní dobu déle do podvečerních hodin a do soboty u několika stávajících poboček," uvedla dnes Zuzana Čepelková z tiskového oddělení banky.