Na prvních dvou místech se umístily americké banky Citigroup a Bank of Amerika. Třetí místo obsadila britská banka HSBC a čtvrté americká energetická společnost General Electric. V první desítce se umístily ještě další čtyři finanční společnosti a dvě ropné společnosti.
Forbes žebříček sestavuje podle čtyř kritérií - tržeb, zisku, velikosti aktiv a celkové hodnoty akcií firmy na burze. Tržby společnosti ČEZ podle Forbesu loni činily 7,65 miliardy dolarů, zisk 1,33 miliardy dolarů, velikost aktiv 16,6 miliardy dolarů a tržní kapitalizace 23 miliard dolarů.
ČEZ jako jediný zástupce České republiky si letos v žebříčku polepšil skoro o 200 míst. V roce 2005 byl 639. a o rok dříve 870. Největší zásluhu na tomto výsledku měly dobré hospodářské výsledky, které přinesly růst ceny akcií ČEZ o téměř 30 procent.
Maďarsko v žebříčku zastupují ropný kolos MOL na 632. místě a banka OTP Bank na 704. místě. Polsko má čtyři zástupce, a to ropnou skupinu PKN Orlen (679.), banku PKO Bank Polski (704.), ropnou firmu Pgnig-Polskie Gornictwo Naftowe (1170.) a těžařský koncern KGHM Polska Miedz (1406.). Slovensko zatím žádného zástupce v žebříčku největších společností světa nemá.
V oborovém členění žebříčku vévodí bankovní a finanční instituce a ropné firmy. Jedinými dvěma společnostmi v první dvacítce, které nepůsobí v bankovním nebo ropném sektoru, jsou japonská automobilka Toyota na 12. místě a americký obchodní řetězec Wal-Mart na 17. místě. Teprve ve třetí desítce se objevují zástupci dalších sektorů - telekomunikační společnost AT&T a energetický koncern Electricité de France.