Do únorového výzkumu se zapojilo 1018 osob nad 18 let. Devět procent z nich internet používalo příležitostně. Odpovídá to zhruba 681.000 lidí. V Česku tak podle průzkumu s internetem běžně či alespoň občas pracuje 3,58 milionu dospělých.
Zatímco před pár lety internet používali hlavně muži, nyní se rozdíly stírají. Každý den počítačovou síť využívá 39 procent mužů a 37 procent žen. Dalších osm procent mužů a deset procent žen s internetem už několikrát pracovalo.
Využívání internetu se ale výrazně liší podle věku, vzdělání a příjmu. Zatímco běžně či alespoň občas s počítačovou sítí pracuje 83 procent lidí do 20 let, z šedesátníků a starších je to jen 16 procent. Dvě pětiny seniorů navíc nemají ani zájem se s internetem seznámit. Mezi vysokoškoláky internet využívá 93 procent lidí. Pracovat s ním umí naopak ale jen pětina osob se základním vzděláním. Běžně či občas internet používá 30 procent domácností s čistým příjmem do 10.000 korun. Z rodin s více než 30.000 korun čistého měsíčně je to 53 procent.
Podle letošního průzkumu společnosti Dema mají doma počítač tři pětiny dospělých Čechů a Češek. Dalších sedm procent lidí plánuje, že si ho pořídí. K internetu se pak z domova připojí 46 procent lidí. Třináct procent dotázaných plánuje, že si připojení obstará. Proti roku 2005 mají doma internet o čtyři procenta lidí víc. Před deseti lety mohla z domova po síti surfovat dvě procenta Čechů a Češek, v roce 2000 to bylo 14 procent.
Také podle ředitelky společnosti Dema Bohumíry Jozífkové mají vliv na to, jestli má domácnost počítač a internet, hlavně příjem rodiny a vzdělání jejích členů. Zhruba 27 procent ekonomicky aktivních osob nemá doma připojení k internetu a neplánuje ho, dalších 16 procent si ho hodlá pořídit. Mezi ekonomicky neaktivními osobami nemůže a nechce z domova internet využívat 62 procent lidí, plánuje ho dalších sedm procent.