Proti předchozímu měsíci se sezonně očištěná průmyslová produkce v únoru zvýšila o 1,9 procenta. Tržby z průmyslové výroby ve stálých cenách v únoru meziročně stouply o 16,8 procenta, v běžných cenách jejich nárůst činil 17 procent.
Průměrný počet zaměstnanců v průmyslu se v únoru meziročně zvýšil o 2,6 procenta, tedy o 29.800 osob. Nejvíce nových pracovníků přibylo ve výrobě dopravních prostředků a zařízení, ve výrobě elektrických a optických přístrojů a v produkci pryžových a plastových výrobků. Propouštělo se naopak ve výrobě usní a výrobků z tohoto materiálu a v těžbě energetických surovin.
Průměrná měsíční nominální mzda v únoru v průmyslových firmách činila 18.709 korun, což představovalo meziroční nárůst o 6,8 procenta. Hodinová mzda vzrostla v průměru o 7,3 procenta na 136,40 koruny. Produktivita práce v průmyslu vzrostla o 13 procent, hodinová produktivita byla vyšší o 13,3 procenta.
Nové zakázky průmyslových podniků v únoru dosáhly 151,6 miliardy korun v běžných cenách. Z toho na zakázky ze zahraničí připadlo 102,9 miliardy korun. Meziroční nárůst celkové hodnoty nových zakázek činil 14,1 procenta, zakázky ze zahraničí se zvýšily o 18,7 procenta.
ČSÚ zároveň zpřesnil předběžný údaj o růstu průmyslové produkce v letošním lednu. Upravený nárůst výroby se oproti dříve oznámenému 9,8 procenta zvýšil o 0,9 procentního bodu. Podle Jany Bondyové z ČSÚ jde o běžné zpřesnění spojené jednak se zahrnutím opožděných výkazů do závěrečné statistiky, jednak s vyřazením některých chybných dokumentů.
V 27 zemích EU vzrostl lednový index průmyslové produkce podle údajů zveřejněných Eurostatem meziročně o 3,5 procenta. Z členských států, za které byla data dostupná, se nejvíce zvýšil na Slovensku o 17,4 procenta, v Polsku o 15,6 procenta. Nejvíce klesl v Nizozemsku, a to o 3,6 procenta.