Nejvyšší nárůst rychlého internetu mezi předními světovými ekonomikami měla loni podle Point Topic Francie, a to o 40,4 procenta. Následovaly Španělsko (plus 38,6 procenta) a Čína (plus 38,4 procenta).
Tím, že v Číně přibylo přes 14 milionů přípojek, se snížil náskok Spojených států na první pozici. Zatímco na konci roku 2005 byl rozdíl mezi Čínou a USA 8,6 milionu, loni chybělo Číně na první příčku 5,4 milionu připojení, když evidovala bezmála 52 milionů přípojek.
V jiné zprávě Point Topic tento týden uvedla, že nejrozšířenější technologií širokopásmového internetu byla loni DSL, jejíž podíl byl ve světě 65,7 procenta. Na Blízkém východě a v Africe byl tento podíl 87 procent a v Evropské unii 82 procent.
V EU loni přibylo spojení DSL 17,5 milionu. Unie tak zůstává světově největším regionem v počtu širokopásmových přípojek i na první pozici v případě technologie DSL. Celkový počet těchto připojení v Evropě server ITFacts ale neuvádí.
Podle českého sociodemografického výzkumu návštěvníků internetu SPIR NetMonitor čítala tuzemská internetová populace na konci minulého roku 4,1 milionu lidí, z toho návštěvníků z Česka bylo 3,44 milionu. Osmdesát procent využívalo internet z domova, 44 procent v práci a 21 procent ve škole. Širokopásmové připojení bylo v Česku nejčastější. Využívalo ho z domova 51 procent všech uživatelů, tedy 2,04 milionu, uvádí NetMonitor na webu.